У Дніпрі обласна влада обговорювала питання соціального захисту чорнобильців

23 квітня 2021 о 09:43 - 4767

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Дніпрі обласна влада обговорювала питання соціального захисту чорнобильців

Питання пенсійного та медичного забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи обговорили за круглим столом в Дніпропетровській облдержадміністрації.

Про це повідомляє пресслужба обласної ради Дніпропетровщини.

Від Дніпропетровської обласної ради виступив перший заступник голови Геннадій Гуфман. Він нагадав, що з державного бюджету на виплати чорнобильцям виділено 52,5 млн, грн., з них 6 млн грн. – на санітарно-курортне лікування. З обласного бюджету виділено більше 3 млн грн. на ліки та зубопротезування чорнобильцям першої категорії. З місцевих бюджетів на 2021 рік передбачена допомога на  32 млн грн. Це матеріальна допомога, придбання путівок в санаторії, допомога на оплату комунальних послуг, відшкодування витрат за лікування.

Про організацію роботи щодо медичного обслуговування чорнобильців доповіла Тетяна Чекмарьова, завідувач диспансерного відділення по медичному забезпеченню осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в лікарні ім. Мечникова.

Вона зазначила, що з 1997 року на базі лікарні ім. Мечникова працює відділення для чорнобильців. Подібні відділенні є в Кривому Розі і Кам’янському. На жаль, з кожним роком серед ліквідаторів збільшуються онкологічні, серцево-судинні захворювання та захворювання органів травлення. Незважаючи на карантин, медики готові продовжувати лікування постраждалих на ЧАЕС.

Про роботу громадських організацій, щодо соціальної підтримки чорнобильців доповідав Олег Геращенко- голова об’єднання «Союз Чорнобиль України» у Дніпропетровській області. Акцент зробив на необхідності допомоги чорнобильцям, які отримують мінімальні пенсії.

На засіданні круглого столу перший заступник голови ДніпрОДА Геннадій Гуфман відзначив активістів чорнобильського руху – Володимира Павлова, Віктора Архипчука і Георгія Кучерявого. Вони отримали Почесні грамоти Дніпропетровської обласної ради.

“Лица” також писали: Гуфман-Корбан судяться з Філатовим, той «грає в піддавки».

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: