У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро

22 вересня 2021 о 18:00 - 6644

Регіна ОрловаРегіна Орлова


У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро

У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро. Тиждень тому, за словами місцевої мешканки Ольги Новікової, на воді з’явилася брудна плівка. Також водоймище забруднено побутовим сміттям.

Про це повідомляє Суспільне.

Ольга Новікова мешкає на житломасиві Перемога-6 сорок років. Розповідає, кілька років тому озеро, що біля її будинку, розчистили та облаштували тут зону відпочинку.

“Висадили дерева, очистили озеро, тут були водолази, навели лад, висадили траву навколо усього водоймища. було чисто, гарно. Потім все це стало у такому стані… сумному. Потім, буквально тиждень тому я побачила таку плівка була на озері. Дуже багато шкодять тут самі батьки та діти. Тобто, діти викидають камінці, пляшки сміття”, – говорить мешканка ж/м Перемога-6 Ольга Новікова.

Ольга каже: озеро також можуть забруднювати стічні води.

“Сам стан цього озера, я все ж таки думаю, що це вихід труби. Тобто, причину треба, щоб шукали екологи, які б серйозно цим зайнялися. Тут йде джерело тепле, за мною, там більш-менш чисто. Коли похолоднішає це все – застійне озеро буде, просто застій води. Хотілося б благоустрою в позитивному плані. Щоб більше було тут людей, щоб відпочивали добре”, – говорить мешканка ж/м Перемога-6 Ольга Новікова.

У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро

Біолог Олег Маренков каже, утворення такої плівки на озері – природне явище.

“Восени відбувається зміна температури, і водорості, які розвивалися, мікроорганізми, яка розвивалися, вони починають відмирати. І це може створити певні зміни в біологічному змісті цього озера. Ми спостерігаємо те, що вивільнюється елементи, які є поживою для бактерій. І в цьому випадку ми спостерігали бактеріальну плівку, досить таку щільну, вона може бути біло-сірого кольору, слизька, покривати поверхню озера”, – говорить біолог Олег Маренков.

У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро

Зараз через похолодання бактерії в озері починають гинути. Вода, каже біолог, повернеться до попереднього стану.

Але для цього треба, щоб водоймище було чистим.

“Це маленька, замкнута екосистема. Вона перебуває під значним впливом відпочивальників. Якщо туди щось кидати, засмічувати, годувати риб, качок, то це створюватиме умови повторного забруднення озера, і повторного цвітіння, розвитку і водоростей, і бактерій. і таким чином може з’являтися і неприємний запах і плівка”, – говорить біолог Олег Маренков.

Зараз місцеві готують звернення до міськради з проханням розчистити озеро.

У Дніпрі мешканці житломасиву Перемога-6 вимагають розчистити озеро

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: