«Трава у дома». «Екологія – Д» нахабно нав’язує послугу, знищуючи траву дощенту на зло її захисникам

03 липня 2021 о 15:30 - 73093

Avataradmin


«Трава у дома». «Екологія – Д» нахабно нав’язує  послугу, знищуючи траву дощенту на зло її захисникам

Покоси травички, що ледь пробивається на міських вулицях вздовж бордюрів, радше нагадують спеціальні ліквідаційні операції. Вони вражають численністю ліквідаторів і шумовим ефектом. Рев від косарок стоїть такий, що вуха закладає.

На Проспекті Б. Хмельницького регулярно можна бачити сюрреалістичну картину, коли цілі загони газонокосарників, по 10-15 чоловіків, ідуть один за одним обабіч проспекту, знищуючи усе зелене, що трапляється на їхньому шляху.

Невеличкі паростки травички, що насилу проросли під деревами після минулого покосу, беруться в оточення трьома-п’ятьма газонокосарниками. Зробивши свою чорну справу, вони ідуть. Але за мить їхні місця займають наступні ліквідатори, що ідуть слідом. Вони знову косять те, що тільки-но було скошено. Там вже гола, потріскана від лез косарок земля, з якої піднімаються клуби пилу, але винищувальна зброя продовжує безпощадно дзижчати. На «священну війну» проти звичайної травички бензину не шкода.

Жителі будинку № 138 по ПР. Б. Хмельницького вирішили захистити травичку у своєму дворі.

По-перше, на цій ділянці немає жодної карантинної рослини. У самих захисників зеленої – сезонна алергія на амброзію.

По-друге, трав’яний острівець із польовими квітами – дуже естетичного вигляду і милує око. Там приємно бавитися дітям.

По-третє, травичка викликає у літніх жителів щемливу ностальгію по рідному селу, звідки перебралися до міста. Словом, клаптик живої природи посеред бетону й асфальту. Нехай би собі був, адже нікому не заважає.

Спочатку хотіли вирішити ситуацію без конфліктів. Попросили газонокосарника у салатовій спецівці «Екології-Д» не косити на цій ділянці. Той неохоче погодився, пішов. Та за день-другий прийшов і викосив все дощенту, ніби ніхто його ні про що не просив.

Наступного разу жителі зупинили ліквідаційну операцію викликом поліції. Вона, звісно, не приїхала, але самого дзвінка на 102 газонокосарнику вистачило і він забрався геть.

Але перемогу святкували не довго. За тиждень ліквідатор прийшов вже разом із майстром дільниці. На прохання жильців лишити траву у спокої, майстер скомандувала газонокосарнику: «Коля, косім!». І косарка задзижчала.

Люди звернулися до департаменту житлово-комунального господарства міськради. За підписом очільника В.В. Грицая їм надійшла відповідь, що «за інформацією керівництва КП «Екологія-Д» бажання жителів мати некошений газон у дворі доведено до працівників підприємства. Звернення взято до уваги і враховано в роботі».

Одначе, за місяць, та сама майстриня і той самий газонокосарник знову у дворі. Йому кричать з балкону, щоби забирався. Натомість, він дивиться на свою начальницю, та киває і він вмикає газонокосарку. Начальниці дільниці виносять «бумагу» з печаткою – згаданий вище лист за підписом Грицая. На майстриню це не справляє жодного ефекту. «Не морочьте мне голову! – відрізає вона. – Коля, давай!».

Грицаю пишуть знову. Від нього знову надходить відповідь про повторно проведену бесіду з начальницею дільниці і про взяті до уваги та враховані в роботі бажання жителів мати нескошений газон.

За місяць ті ж самі начальниця дільниці і газонокосарник знову у дворі. Люди вибігають з листами за підписом Грицая, на що майстриня відповідає, що вона нічого не знає, з нею ніхто ні про що не говорив, ніяких розпоряджень від керівництва їй не надходило і вона виконує свою роботу.

Після косарки ділянка двору справляє жахливе, апокаліптичне враження. Ніби вона спалена напалмом, замість зелені – пожухле місиво і потріскана земля. Все викошено дощенту.

І таке відбувається на тлі хронічного пияцтва двірнички «Екології-Д» та її колег по КП. Вони цілими днями зависають у дворі на лавках, розпиваючи спиртне з алкозалежним елементом із прилеглих будинків. Після ходять у фірмових екологічних жилетах вісімками, або пересуваються вздовж стін, тримаючись за них руками. На одягу спереду і з-заду – плями від падінь.

На скарги щодо хронічних запоїв працівників сервісного підприємства від того ж Грицая надходять листи зі вже звичними трафаретами: «проведено бесіду», «взято до уваги», «враховано в роботі».

Мешканці горішніх поверхів потерпають від дірявого даху. Після дощів – на сходинкових майданчиках дев’ятого, восьмого і сьомого поверхах – калюжі, стеля і стіни в коридорі – мокрі у розводах. Написали і про це. Прийшли якісь, залізли на дах, погрюкали там. Сказати, що проблема усунута повністю – ні, просто стало менше капати.

Два поверхи будинку вже рік як чорні від кіптяви після пожежі на електрощитових. До цього в «Екології-Д» руки не доходять. Вони зайняті косарками. А протести людей їм тільки додають завзяття і наснаги у виконанні послуги, яка нікому не потрібна.

В «Екології-Д» на телефоні 067 717 18 79 відверто знущаються: коли їм цитуєш отримані від Грицая листи, відповідають, що можна писати, скільки завгодно і куди завгодно, а вони як косили траву, так і будуть. Вона ж бо не на чийомусь приватному подвір’ї, а на комунальній території, а «Екологія-Д» – комунальне підприємство і косити траву – функція КП, яка сумлінно виконується і надалі буде. Незважаючи ні на які звернення.

Фішка в тому, що покоси трави – вигідна для «Екології-Д» штука. На це виділяються кошти, явно не пропорційні кількості газонокосарників, які беруть участь в ліквідаційних заходах, і обсягах трави, яку косять. Витрати очевидно завищені. Тому, як у тій пісеньці: «А нам все равно, а нам все равно, мы волшебную, косим трынь-траву».

Ось вам яскравий приклад «економного» господарювання, «ненав’язливого» радянського сервісу та притаманному йому зухвалого, хамського, цинічного поводження сервісного підприємства зі споживачами послуг. Споживачі, що оплачують послугу – відмовляються від неї, а її насильно виконують із садистською насолодою.«Екологія Д» – зразково-показовий носій невмирущих традицій «швондєрізму». Комунальне підприємство має таке ж відношення до екології, як «Освенцім» до оздоровлення.

Олексій Мазур, Дніпро

Довідка:

«Екологія-Д» належить до орбіти братів Дубінських. В минулому році  ця компанія у Дніпрі отримала тендерів з комунальних послуг на 191,41 млн гривень, з початку цього року – вже на 140,74 млн гривень. А от міська влада сусіднього Кам’янського наприкінці минулого року цю фірму попросила на вихід.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: