Тарас Шевченко виявився світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників – МЗС

10 березня 2021 о 09:00 - 1994

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Тарас Шевченко виявився світовим рекордсменом за кількістю встановлених пам’ятників – МЗС

До дня народження великого Кобзаря Міністерство закордонних справ підготувало йому особливий подарунок, офіційно зареєструвавши світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників видатному митцю в Україні та за кордоном.

Про це повідомив Урядовий портал.

МЗС протягом року ретельно збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

Завдяки цій роботі «Книга рекордів України» зафіксувала, що у світі встановлено 1167 пам’ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», — наголосив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Міжнародну експертизу заявки та аналіз доказової бази провів Національний проект «Книга рекордів України».

Заявка на рекорд подається за 4 місяці до оголошення результатів. Аналіз, експертиза та відповідність рекорду проводиться разом із представниками та партнерами «Книги рекордів» у світі.

Також “Лица” повідомляли: Україна посідає друге місце в Європі за часткою жінок серед керівників та підприємців.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: