«Там немає акторів, немає сценарію або підготовленого тексту», — режисер про фільм «Сіра зона — COVID-19»

20 жовтня 2020 о 12:15 - 2476

Avataradmin


«Там немає акторів, немає сценарію або підготовленого тексту», — режисер про фільм «Сіра зона — COVID-19»

Нещодавно політична партія «Команда Дніпра» представила трейлер фільму, присвяченого протистоянню коронавірусній хворобі в місті та області. 19 жовтня у пресцентрі ІА «Мост-Дніпро» відбулася конференція, під час якої творці стрічки презентували її та розказали більш детально, про що буде іти мова.

Консультант кінокартини, а також лідерка ПП «Команда Дніпра» Олександра Климова зазначила, що команда спробувала доторкнутися до тонких душевних струн та звернутися до внутрішньої відповідальності через кінематограф.

«Сьогодні ми презентуємо фільм «Сіра зона — COVID-19», тому що вважаємо своїм громадянським обов’язком порушувати такі питання як COVID. Ми мали мету донести до свідомості важливість відповідальності. Наш фільм про халатність і про неупередженість, а також про людей, про героїзм », — сказала вона.

Також Олександра Климова наголосила, що фільм — це спроба привернути увагу до проблем медицини та зіставити діаметрально полярні якості нашого суспільства: неймовірний героїзм простих людей і іноді повну безвідповідальність і халатність влади. Це заклик прийти до грамотної реформи, а не до знищення медицини.

Про сюжет стрічки та її початкову задачу розказав режисер Сергій Гусятник. Він зазначив, що жанр фільму документально-художній.

«У першу чергу, в нас не було бажання когось поливати брудом або розкривати якісь неймовірні скелети в чужій шафі. Ми знімали фільм в період «розквіту» карантину: кінець квітня — початок травня, коли ще були порожні вулиці, транспорт і т. д., де відчувався стан тотальної порожнечі», — розповів він.

Також режисер додав, що найважливіше в стрічці те, що вона яскраво зображає те, що відбувається в країні: з одного боку є люди, що беззастережно приносять себе в жертву заради порятунку життів інших людей, навіть не маючи належного оснащення для цього, а з іншого — особи, що дозволяють собі дуже безвідповідальні кроки.

«Це документальна історія, знята в інфекційній лікарні Кривого Рогу і в ОКЛ ім. Мечникова в Дніпрі. У ДОКЛ ім. Мечникова тоді тільки почали надходити інфіковані люди, лікарня ще не була опорною точкою. А в Кривому Розі вже 2 поверхи були забиті пацієнтами.

Ми навмисне не шукали героїв — в цьому і є суть документального фільму. Більш того нас не чекали і нашому приїзду дуже здивувалися. До нас там ніхто не знімав, навіть пресу не пускали. Ми, як і лікарі, були в захисних костюмах, заходили в палати до інфікованих COVID-19, брали у них інтерв’ю. Ми бачили той стан і ті умови, в яких медики працюють і якимсь дивом рятують людей. Там немає акторів, немає сценарію або заготовленого тексту, немає постановки. Сценарій вибудувався в процесі монтажу», — заявив Сергій Гусятник.

Щодо моменту фільмування, що запам’ятався найбільше, він розказав про реанімацію в Кривому Розі, коли заввідділення показував якісь залізячки й казав, що у них є киснева розводка, але її не вистачає. Тому волонтери витягли трійники з нержавійки для того, щоб лікарі в разі критичної ситуації могли подавати розводку в палаті не на одного пацієнта, а на трьох відразу.

Прем’єру фільму можна чекати вже наступного тижня. Це повнометражний фільм тривалістю близько 1 години 20 хвилин.

Також читайте ексклюзивне інтерв’ю зі студентом ДДУВС, у якому герой розповідає про реалії навчання у виші під час карантину.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: