Біографія Юрія Голика
Народився 21 грудня 1977 року в Луганську.
У 1994 році закінчив загальноосвітню школу № 20 у Луганську.
У 1999 році закінчив Східноукраїнський університет імені Володимира Даля за спеціальністю «Фінанси та кредит».
Рідні мови – російська та українська, вільно володіє англійською мовою.
На волонтерських засадах читає лекції з державного управління та менеджменту.
Виховує сина.
Кар’єра в бізнесі та держуправлінні
Ще під час навчання в університеті почав працювати менеджером з продажу реклами в луганському регіональному виданні газети «Теленеделя», що входила до складу Українського медіа холдингу.
Невдовзі отримав пропозицію стати комерційним директором радіостанції «Європа Плюс» у Луганську.
У 1999 році власник Українського медіа холдингу Борис Ложкін продав частину бізнесу в луганській «Теленеделі» місцевим інвесторам, серед яких був і Голік.
У результаті Голік став керівником і співвласником нової компанії, яка швидко очолила медіаринок регіону й за доходами зрівнялася з київським філіалом. Компанія Голіка видавала газету, володіла радіостанцією, газетою безкоштовних оголошень, компанією зовнішньої реклами й роздрібною мережею з розповсюдження газет та журналів.
У 2007 році Голік продав медіабізнес у Луганську й заснував новий – газету та сайт безкоштовних оголошень «Бесплатка». До 2013 року його компанія стала одним з найбільших видавничих домів за доходами від реклами.
У 2012 році Голіка запросив до своєї команди керівник радіогрупи УМХ Валентин Резніченко для збільшення доходів від реклами на радіостанціях холдингу. Ефективність медіаменеджера Голіка принесла УМХ значне зростання прибутків.
Після продажу УМХ Борисом Ложкіним у 2013 році Резніченко і Голік залишили компанію.
За рекомендацією ексвласника УМХ Бориса Ложкіна у 2015 році президент України Петро Порошенко призначив Валентина Резніченка спочатку головою Запорізької ОДА, а згодом – Дніпропетровської ОДА. Голік став позаштатним радником Резніченка.
У 2019 році президент України Володимир Зеленський змінив низку голів ОДА, зокрема й Резніченка. Разом з ним пішов і Голік.
З липня 2019 року Голік очолює програму «Регіональний розвиток» аналітичного центру «Український інститут майбутнього» (UIF).
Робота в Дніпропетровській ОДА
У Дніпрі Голік брав участь у формуванні інфраструктурної та бюджетної політики, впроваджував систему прозорих держзакупівель ProZorro та електронного документообігу iGov, був ідеологом сучасної архітектури шкіл та дитячих садків, особливу увагу приділяв контролю якості робіт з будівництва автомобільних доріг.
Основну увагу Резніченко і Голік зосереджували на інфраструктурних проєктах. Якщо у 2014 році в бюджеті Дніпропетровської області на розвиток інфраструктури виділяли лише 622 млн грн, то у 2018 році команда Резніченка збільшила ці витрати до 8,5 млрд грн, тобто з 5% до майже 62%.
«Немає сенсу багато говорити про інвестиційний клімат – достатньо грамотно управляти бюджетом та правильно розставляти пріоритети, і ринок почне розвиватися», – вважає Голік.
За 4,5 роки «команда Резніченка-Голіка» реалізувала близько 2000 інфраструктурних проєктів.
При ремонті доріг був застосований принцип «дорога повністю», відмовилися від перманентного ямкового ремонту. При такому підході та контролі якості виконаних робіт кошти платників податків використовуються максимально ефективно.
Було зроблено понад 500 доріг у містах і селах області загальною протяжністю понад 1500 км.
Дніпропетровська ОДА самостійно капітально відремонтувала трасу Дніпро – Запоріжжя. Було розпочато будівництво дороги Дніпро – Решетилівка, яка вперше за всі роки незалежності забезпечить якісне автомобільне сполучення з Києвом.
За роки спільної роботи Резніченка та Голіка в Дніпропетровській області побудовано та реконструйовано кілька десятків шкіл, 60 дитячих садків, 36 медичних установ, 20 повнорозмірних стадіонів із професійним покриттям, ще 30 знаходяться на стадії будівництва.
У 2019 році в Дніпропетровській області почали роботу 18 нових сільських амбулаторій.
Благодійність
Голік є активним учасником світового руху Book Crossing. За чотири роки роботи в Дніпропетровській ОДА він за власні кошти забезпечив школи, лікарні та інші установи тисячами книг українських видавців.
Надає матеріальну та фінансову підтримку спортивним командам, ветеранам АТО та ООС.
Після роботи в Дніпрі
Покинувши Дніпропетровську ОДА, Голік та Резніченко оголосили про повернення в бізнес. Однак їхня ефективна управлінська діяльність не залишилася непоміченою. Особливо видатними стали успіхи у реформуванні дорожньої галузі Дніпропетровської області.
Під час проведення комплексного ремонту доріг Голік неодноразово виступав конструктивним критиком поточного стану справ в Укравтодорі.
Влітку 2019 року Голіка було помічено на робочій зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками дорожньої галузі, включаючи Укравтодор.