Стаття Путіна про українців – пережовування банальних пропагандистських тез

13 липня 2021 о 10:47 - 23237

EditorEditor


Стаття Путіна про українців – пережовування банальних пропагандистських тез

Якщо мене спитають, що таке еталон банальності – я покажу їм статтю Путіна про історичну єдність українців і росіян.

Пам’ятаю, наприкінці 90х я був присутній на зборах місцевої парторганізації КПУ в Сімферополі. Голова парторганізації, виснажена життям жіночка, після обговорення чергових питань раптом вийшла на середину і сказала: товарищи, я сейчас прочитаю кое-что очень важное, что раскроет вам причины той катастрофы, в которой мы все оказались. Партійці-дідугани стали слухати, а жіночка почала зачитувати… так званий “план Даллєса”. Ну, той самий бородатий фейк про те, як шпійони непомітно підмінять справжні цінності радянського народу на фальшиві і таким чином зруйнують Росію.

Нюанс в тому, що той план дідугани-партійці вже кілька років знали чи не на пам’ять, бо його регулярно копіпастили усі пратійні, ліві, націонал-патріотичні та червоно-коричневі газети, особливо оскаженілі більшовики переписували його від руки, клацали на друкарських машинках і роздавали таким самим, як вони, акцентуйованим персонажам. І те, що “План” є фейком, вже тоді було в принципі відомо, але партійці здебільшого не хотіли це визнавати, бо “все правильно написано”. Але жіночка зачитувала його як одкровення, як таїну, як сенсацію – хоча очевидно, що вона його теж бачить не вперше. А дідугани кліпали очима, але слухали й не заперечували, бо той “План” був частиною їхнього символу віри.

От цю жіночку нагадав мені Путін зі своєю статтею. Жодної свіжої думки, жодної оригінальної ідеї, нудне пережовування найбанальніших пропагандистських тез, якими погребував би навіть проросійський політолог, якщо в нього є хоч якась претензія на інтелектуальність. Але цю статтю розтягнуть на цитати – бо саме банальність є сенсом, змістом і живильним середовищем русского міра і російського суспільства.

Євгеній Лешан

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: