Стало зрозуміло, чого «Єврейське майбутнє» хоче від підопічного «Дніпропетровської єврейської громади»

18 березня 2021 о 13:10 - 1445

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Стало зрозуміло, чого «Єврейське майбутнє» хоче від підопічного «Дніпропетровської єврейської громади»

У справі № 160/12287/20 суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Надія Євгенівна 07 жовтня 2020 року винесла ухвалу про відкриття провадження за позовом Благодійного фонду «Єврейське майбутнє» до ДніпроОДА про визнання протиправним та скасування розпорядження від 12.04.1996 року №158-р «Про затвердження Переліку пам`яток архітектури та містобудування місцевого значення Дніпропетровської області» у частині включення в додаток до вказаного розпорядження об`єкту нерухомості, що розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Високовольтна, буд. 17.

Скрин даних Єдиного держреєстру судових рішень

 

Однак за вказаною адресою журналісти «Лиц» виявили звичайний приватний будиночок, який сумнівно, що можна віднести до пам`яток архітектури. Через сусідів було передано роздруківку з Єдиного держреєстру судових рішень ухвали від 07 жовтня 2020 року.

Будинок по вул. Високовольтній, 17

 

За декілька тижнів в редакцію «Лиц» передзвонив представник Благодійного фонду «Дніпропетровська єврейська громада», який повідомив, що до нього прийшов підопічний єврей, який не розуміє, що Єрмолаєв хоче він його будиночка. Журналісти порадили звернутися у ДніпроОДА, яка є відповідачем у справі.

За даними YouControl, Благодійна організація «Благодійний фонд «Єврейське майбутнє» (код ЄДРПОУ 43639697), заснована за 4 місяці до подачі цього судового позову, знаходиться в Дніпрі на вул. Собінова, буд. 1, а співзасновниками Фонду є відомий дніпровський бізнесмен, власник Корпорації «Алєф», резидент Кіпру Вадим Єрмолаєв та його син Артур.

Батько та син Єрмолаєви (колаж – з сайту ГО «Антикорупціна правозахисна рада»)

Минулого тижня Громадська організація «Антикорупціна правозахисна рада» опублікувала статтю «Єрмолаєв проти пам’ятки». З неї стає зрозумілим, що насправді суддя Надія Сліпець переплутала дві вулиці в ухвалі від 07 жовтня 2020 року, і «Єврейське майбутнє» не має претензій стосовно будинку, де мешкає підопічний «Дніпропетровської єврейської громади».

Насправді Єрмолаєви хочуть виключення з переліку пам`яток архітектури та містобудування будинку 17, але не по вул. Високовольтній, а по вул. Виконкомівській, себто в історичному центрі міста Дніпро.

«Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначив, що доводи позовної заяви про відсутність правових підстав вважати будинок по вулиці Виконкомівська, 17 пам’яткою архітектури місцевого значення є особистою думкою позивача. Та не спростовують належності даного об’єкта до культурної спадщини місцевого значення як пам’ятники архітектури. Приналежність об’єкту до пам’яток архітектури визначено ще в 1988 році спеціальним науково-реставраційним проектним інститутом «Укрпроектреставрація», що описано позивачем у позовній заяві», – йдеться у статті з посиланням на документи суду.

Споруда по вул. Виконкомівській, 17 (дані google-maps)

 

В підсумку, суддя Надія Сліпець задовольнила вимогу ГО «Єврейське майбутнє» про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Дніпропетровської ОДА від 12.04.1996 року №158-р «Про затвердження Переліку пам`яток архітектури та містобудування місцевого значення Дніпропетровської області» у частині включення в додаток до вказаного розпорядження об`єкту нерухомості, що розташований за адресою: м. Дніпро, вул. Виконкомівська, буд. 17, охоронний номер 9.

ДніпроОДА подала апеляцію на це рішення. Та призначена до слухання на 10:30 15 квітня 2021.

Дані порталу «Судова влада України»

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: