США запевнили Україну у підтримці та надішлють ще 500 військових до Німеччини

14 квітня 2021 о 15:45 - 1015

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


США запевнили Україну у підтримці та надішлють ще 500 військових до Німеччини

Офіційні особи США і НАТО все більше стурбовані розміщенням Росією додаткових військ поблизу кордону з Україною. 

Про це повідомляє New York Times.

Сполучені Штати і НАТО, стурбовані нарощуванням значного контингенту російських військ на кордоні з Україною, у вівторок висловили рішучу підтримку київському уряду.

Генсек НАТО Йенс Столтенберг зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у вівторок в Брюсселі (на фото).

А міністр оборони США генерал Ллойд Дж. Остін III заявив у вівторок, що Сполучені Штати збільшать свою військову присутність в Німеччині приблизно на 500 чоловік. Цей крок стане реакцією на розміщення Москвою додаткових військ поблизу кордону з Україною.

Нові підрозділи будуть розміщені в Вісбадені, штаб-квартирі американської армії в Європі. «Ці сили зміцнять захист в Європі», – сказав пан Остін після зустрічі в Берліні зі своїм німецьким колегою Аннегрет Крамп-Карренбауер. «Вони збільшать нашу здатність запобігати конфліктам і, при необхідності, боротися і перемагати».

«США твердо стоять за суверенітет і територіальну цілісність України», – сказав пану Кулебі держсекретар Ентоні Дж. Блінкен. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що «Росія повинна покласти край нарощуванню військової потужності в Україні та навколо неї, припинити свої провокації і негайно припинити ескалацію».

Пан Блінкен і міністр Ллойд Остін зустрінуться в середу в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі на екстреному зборі всіх міністрів закордонних справ і оборони НАТО – частково віртуальному – для обговорення шляхів подальшої підтримки України.

«Ця зустріч надзвичайно своєчасна, з огляду на те, що відбувається на кордоні України з Росією», – сказав міністр закордонних справ України Кулеба, назвавши її «кордоном демократичного світу».

“Збільшення чисельності американських військ в Німеччині є переконливим свідченням прихильності адміністрації Байдена НАТО і колективній європейській обороні. У поєднанні з різкими словами президента Байдена про президента Росії Володимира Путіна, розширення військ Сполучених Штатів і відмова від планів пана Трампа вивести до 12 тисяч з приблизно 36 тисяч, дислокованих в Німеччині, не залишиться непоміченими в Кремлі”, – пише New York Times.

Також “Лица” повідомляли: Лідером першого туру президентських виборів у Перу став ліворадикальний кандидат.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: