Собаки, які винюхують коронавірус, конкурують за ефективністю з тестами (фото)

16 листопада 2020 о 12:33 - 3630
Собаки, які винюхують коронавірус, конкурують за ефективністю з тестами (фото)

Нові озброєння Фінляндії у боротьбі з коронавірусом звуться Коссі, І-Ті та Мііна. Три собаки-нюхачі працюють в аеропорту Гельсінкі Вантаа – їх неперевершений нюх використовують, щоб виявити пасажирів, які переносять хворобу.

«Відгуки клієнтів були виключно позитивними, – сказав Турунен. – Тестування за допомогою собаки надзвичайно швидкие, від взяття проби до отримання результатів проходить близько двох хвилин».

Дослідники, які запустили пілотну програму, заявляють, що собаки дають майже 100% точність у виявленні вірусу.

Собаки виявилися настільки популярними, що деякі пасажири добровільно вишикувалися в чергу, щоб їх понюхала трійця собак.

Ранні результати обнадійливі: рівень виявлення за допомогою собак близький до того, який дає використання звичайних мазків чи ПЛР-тестування, каже заступник мера Вантаа Тімо Аронкіто.

«Ми провели від 16 до 17 тисяч тестів ПЛР в аеропорту, і менше 1% є позитивними, – сказав Аронкіто AFP. – І якщо порівняти, менше 1% виявлені за допомогою собак та менше 1%, які дають тести ПЛР – вони приблизно однакові. Я не думаю, що існує  статистична різниця».

Ранні результати кількох випробувань по всьому світу свідчать про те, що собаки-нюхачі можуть виявляти та ідентифікувати людей, заражених коронавірусом, з дивовижною точністю. Це дає сподівання, що наші чотириногі друзі незабаром зможуть бути використані для боротьби з пандемією.

Насправді дослідники кажуть, що собаки перевершують результат, який дають мазки – і виявляють позитивні випадки коронавірусу,  пропущені тестами.

У Великобританії теж тривають випробування собак-нюхачів. Професор Джеймс Логан з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини працював над проектом із використанням собак для виявлення малярії, коли розпочалась пандемія.

«Ніс собаки абсолютно вражає тим, що він може виявити, – сказав  Логан VOA. – Ми говоримо про частки та трильйон. Це як чайна ложка цукру у двох басейнах олімпійського розміру».

Логан почав перевіряти, чи можуть собаки виявити коронавірус невдовзі після початку пандемії у березні.

«Собаки можуть помітити не сам вірус, а зміну нашого організму, що спричинює зміну нашого запаху», – сказав він.

Остаточні результати багатьох випробувань очікуються найближчим часом. У разі успіху, по всьому світу можуть почати використовувати «собак-детекторів». В ідеалі в місцях, де поширення коронавірусу є найбільш імовірним.

«Середовища, де вам дуже і дуже швидко потрібно пройти через багато людей … тому ми розглядаємо такі місця, як аеропорти, а також інші точки прибуття, можливо приміські залізничні станції, можливо навіть місця роботи, лікарні чи школи», – сказав Логан.

Тож найкращий друг людини може незабаром допомагати боротися з одним із найбільших викликів людства.

Поділитися: