Смертельна “Блискавка”: у Дніпрі КБ “Південне” презентувало нову ракету

06 січня 2021 о 11:30 - 1038

AvatarVirsavia Gonchar


Смертельна “Блискавка”: у Дніпрі КБ “Південне” презентувало нову ракету

У Дніпрі КБ “Південне” у деталях показало ракету “повітря-поверхня” “Блискавка”, аванпроект якої був захищений у жовтні 2020 року.

Про це повідомили у КБ “Південне” у традиційному відеозвіті «Події та факти 2020».

Ця ракета має дальність польоту у 110 км та призначена для знищення наземних або надводних цілей. Її планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М. А за умови встановлення додаткового підвісного контейнера і на інших типах літаків, в першу чергу – Су-27.

У ракеті використаний, судячи з усього, прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволяє розігнати “Блискавку” до надзвукової швидкості. За різними оцінками вона може становити від 2000 до 2500 км/год.

За двигуном знаходиться відсік бортової апаратури, де розміщуються системи керування та навігації – інерційної та супутникової. Таке поєднання дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише “підстраховує” інерційну.

Далі розміщена бойова частина, та, скоріш за все, радіовисотомір, який також необхідний ракеті для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту.

На рендері “Блискавка” продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки. Це дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.

Водночас відомо, про можливість її оснащення пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника. А також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК “Сапсан” для знищення наземних цілей.

Також, як зазначають, не вдалося ідентифікувати призначення шести елементів, які встановлюються у верхню частину ракети.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: