«Слуга народу» хоче відмовитися від суспільного телебачення на користь державного

20 січня 2022 о 12:00 - 7099

Avataradmin


«Слуга народу» хоче відмовитися від суспільного телебачення на користь державного

Олег Дунда обіцяє заборону «встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється», але про покарання за це не згадує.

Скасувати суспільне мовлення, іномовлення та Держкіно, створивши підпорядкований Кабінету міністрів Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення України (Держконцернтелерадіоінформ) пропонує законопроєкт № 6430 від 15.12.2021.

Документ опубліковано на сайті Верховної Ради.

«Державний інформаційний концерн утворюється на базі Національної суспільної телекомпанії України, Державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» та Державного агентства України з питань кіно», – йдеться в ньому.

Також, за логікою проєкту, телерадіоорганізації в Україні не менше 25 відсотків всього добового часу мовлення повинні транслювати так званий «національний контент» від Держконцернтелерадіоінформу, який вони закупатимуть на аукціонах.

«Національний контент» створюватиметься з дотриманням норм суспільної моралі, традицій і культури Українського народу для інформування про суспільно значущі події в Україні та за кордоном.

Визначати такий контент буде Науково-експертна рада, сформована з осіб, які мають високі професійні навики та досягнення у творчій сфері та суспільний авторитет.

Автор законопроєкту – народний депутат Олег Дунда.

«Нова законодавча ініціатива, яка атакує свободу слова в Україні – законопроект народного депутата Олега Дунди про створення Державного інформаційного концерну телебачення і радіомовлення України.

Ключові новації:

  • запровадження нового податку для власників телерадіокомпаній, тобто, вимоги віддавати 25% ефіру під трансляцію програм, створених на замовлення Держконцернтелерадіоінформу;
  • запровадження інформаційних аукціонів, де всі телерадіокомпанії зобов’язані будуть купувати цей контент, створений державним концерном;
  • скасування суспільного мовлення;
  • скасування іномовлення;
  • скасування Держкіно…

У пояснювальній записці пан Дунда пише, що «Аналіз чинного законодавства України в інформаційній сфері та питаннях медіа і ЗМІ доводить, що наразі в державі майже відсутній якісний національний контент, а митці, які готові створювати цей контент залишені майже повністю поза увагою». А його законопроект зробить можливим «надання громадянам України якісних інформаційних продуктів, відсутніх на комерційному ринку»…

Національна спілка журналістів України закликає фракцію «Слуга народу» та Олега Дунду відкликати вказаний законопроект (6430) ще на цій ранній стадії (після реєстрації), аби не відволікати увагу урядовців, журналістів та інформаційної галузі від гострих питань захисту свободи слова та виживання українських ЗМІ.

Прямий державний контроль над редакційною політикою ЗМІ, управління чиновниками виробництвом журналістського контенту – це шлях цензури і тоталітарного контролю, а не захист інформаційної безпеки», – написав голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко у Facebook ще 21.12.2021.

Натомість нардеп проєкт не відкликав.

Тоді 13.01.2022 Правління Національної спілки журналістів України звернулося до колег із закликом посилювати журналістську солідарність.

Нагадаємо, вчора, 19 січня 2022 р., Суспільному мовленню виповнилося п’ять років.

Також, вчора до НАЗК та НАБУ звернувся волонтер, голова Творчого обєднання «Каховський плацдарм», колишній військовий Сергій Цигіпа, який виявив невідповідність розмірів доходів родини народного депутата розширенню площі нерухомості в деклараціях «слуги народу» Дунди.

Раніше «Лица» повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: