Скільки українських сімей встановили власні сонячні станції – інфографіка

16 листопада 2021 о 08:00 - 9106

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Скільки українських сімей встановили власні сонячні станції – інфографіка

Кількість домогосподарств, які встановили СЕС, зросла до 39,6 тис.

Про це повідомляє Держагентство з енергоефективності та енергозбереження.

«Зокрема, у третьому кварталі встановлено 4240 СЕС у приватних домогосподарствах, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року», — йдеться у повідомленні.

Трійка областей-лідерів за наявністю СЕС: Дніпропетровська область — 5559 станцій, Закарпатська — 3225, Тернопільська — 3068.

При цьому в агентстві зазначили, що для подальшої підтримки малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільно з міністерством енергетики та міжнародними партнерами ведеться розробка нової системи Net Billing.

Раніше Міністерство енергетики зазначало, що Net Billing має змінити діючу систему «зелених» тарифів для просьюмерів.

В результаті впровадження такої системи споживачі матимуть можливість за рахунок встановлення об’єктів відновлюваної енергетики компенсувати власне споживання, а надлишки електроенергії продавати за ринковою ціною постачальникам.

Кошти від продажу ресурсу будуть зараховуватися на рахунок споживача, а коли його споживання буде більшим за генерацію, вони будуть списуватися за ціною постачання електроенергії споживачеві.

За розрахунками міністерства, Net Billing буде орієнтований на компенсацію саме власного споживання та зменшить обсяг перехресного субсидування за рахунок інших споживачів. Натомість нова система не торкнеться домогосподарств, які вже працюють за «зеленим» тарифом.

Також “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: