На більшості українських ТЕС загрозливо низькі запаси вугілля

11 листопада 2021 о 09:19 - 11439

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


На більшості українських ТЕС загрозливо низькі запаси вугілля

На 10 листопада 10 із 12 українських теплоелектростанцій не мають мінімальних запасів вугілля, а 25 енергоблоків зупинилися через відсутність палива.

Про це йдеться у даних Міністерства енергетики.

Як повідомляє Міненерго станом на 3 листопада, на десяти з дванадцяти теплових електростанцій (ТЕС) України «фактичні запаси» вугілля були нижчими за гарантовані.

Низькими для цього періоду року залишаються і запаси газу. Станом на 2 листопада у підземних сховищах газу (ПСГ) становили 18,1 млрд. кубометрів. Міненерго України зазначає, що рік тому, 2020 року, у ПСГ знаходилося 28,09 млрд. куб.м.газу, а 1 листопада 2019 року – 21,7 млрд. куб.м.газу.

Як інформує Голос Америки, за оцінками низки західних аналітиків, не виключено, що Україна зіткнеться із затяжним зростанням цін на енергію на тлі енергетичної кризи в Євросоюзі, небажання Росії використовувати потужності для додаткового транзиту газу та скорочення поставок вугілля для теплових електростанцій (ТЕС) України.

Так, запасів вугілля зараз не вистачає на шести ТЕС групи ДТЕК Ріната Ахметова: Курахівській, Ладижинській, Добротвірській, Бурштинській, Запорізькій, Придніпровській. Крім того, не мають гарантованого обсягу три ТЕС державного Центренерго: Зміївська, Трипільська, Вуглегірська та Слов’янська ТЕС Донбасенерго.

25 енергоблоків зараз простоюють через відсутність палива. Найбільше енергоблоків з цієї причини зупинили роботу біля державної Зміївської ТЕС, яка через дефіцит відключила 7 енергоблоків. Нині на електростанції працює лише один енергоблок. Вуглегірська ТЕС зупинила 4 блоки, а Трипільська — 3. Вони теж належать до Центренерго.

На аварійних ремонтах також знаходяться по два енергоблоки на Курахівській та Бурштинській ТЕС ДПЕК.

Голова комітету Верховної ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус повідомив про припинення постачання Україні російського вугілля, яке використовується для потреб енергетики.

​​За даними Міненерго станом на 10 листопада гарантовані (мінімальні) запаси вугілля не були дотримані на 10 ТЕС. Із них:

– група ДТЕК 6 ТЕС (Курахівська, Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська, Запорізька, Придніпровська)

– Центренерго 3 ТЕС (Зміївська, Трипільська, Вуглегірська)

– Донбасенерго 1 ТЕС (Славянська)

Дотримання гарантованих запасів – це не «плани», це одна із умов ліцензійної діяльності, яка безумовно має виконуватися, це правило, обов’язкове до виконання кожною законопослушною компанією, – йдеться у повідомленні Геруса.

 

Раніше “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: