На 10 листопада 10 із 12 українських теплоелектростанцій не мають мінімальних запасів вугілля, а 25 енергоблоків зупинилися через відсутність палива.
Про це йдеться у даних Міністерства енергетики.
Як повідомляє Міненерго станом на 3 листопада, на десяти з дванадцяти теплових електростанцій (ТЕС) України «фактичні запаси» вугілля були нижчими за гарантовані.
Низькими для цього періоду року залишаються і запаси газу. Станом на 2 листопада у підземних сховищах газу (ПСГ) становили 18,1 млрд. кубометрів. Міненерго України зазначає, що рік тому, 2020 року, у ПСГ знаходилося 28,09 млрд. куб.м.газу, а 1 листопада 2019 року – 21,7 млрд. куб.м.газу.
Як інформує Голос Америки, за оцінками низки західних аналітиків, не виключено, що Україна зіткнеться із затяжним зростанням цін на енергію на тлі енергетичної кризи в Євросоюзі, небажання Росії використовувати потужності для додаткового транзиту газу та скорочення поставок вугілля для теплових електростанцій (ТЕС) України.
Так, запасів вугілля зараз не вистачає на шести ТЕС групи ДТЕК Ріната Ахметова: Курахівській, Ладижинській, Добротвірській, Бурштинській, Запорізькій, Придніпровській. Крім того, не мають гарантованого обсягу три ТЕС державного Центренерго: Зміївська, Трипільська, Вуглегірська та Слов’янська ТЕС Донбасенерго.
25 енергоблоків зараз простоюють через відсутність палива. Найбільше енергоблоків з цієї причини зупинили роботу біля державної Зміївської ТЕС, яка через дефіцит відключила 7 енергоблоків. Нині на електростанції працює лише один енергоблок. Вуглегірська ТЕС зупинила 4 блоки, а Трипільська — 3. Вони теж належать до Центренерго.
На аварійних ремонтах також знаходяться по два енергоблоки на Курахівській та Бурштинській ТЕС ДПЕК.
Голова комітету Верховної ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус повідомив про припинення постачання Україні російського вугілля, яке використовується для потреб енергетики.
За даними Міненерго станом на 10 листопада гарантовані (мінімальні) запаси вугілля не були дотримані на 10 ТЕС. Із них:
– група ДТЕК 6 ТЕС (Курахівська, Ладижинська, Добротвірська, Бурштинська, Запорізька, Придніпровська)
– Центренерго 3 ТЕС (Зміївська, Трипільська, Вуглегірська)
– Донбасенерго 1 ТЕС (Славянська)
Дотримання гарантованих запасів – це не «плани», це одна із умов ліцензійної діяльності, яка безумовно має виконуватися, це правило, обов’язкове до виконання кожною законопослушною компанією, – йдеться у повідомленні Геруса.