Бізнес визначив топ-10 пріоритетів для нового міністра економіки

05 листопада 2021 о 10:12 - 12530

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Бізнес визначив топ-10 пріоритетів для нового міністра економіки

Представники бізнесу виділили десять пріоритетних питань для Міністерства економіки, яке 4 листопада очолила Юлія Свириденко.

Про це повідомляє UBR, посилаючись на прес-службу Європейської бізнес-асоціації.

Представники бізнесової спільноти звертають увагу на необхідність розробки стратегії подолання негативних наслідків для економіки від карантинних обмежень.

Щодо митної сфери, потрібне спрощення процедур торгівлі при перетині кордону в рамках операцій з компаніями з ЄС.

Одночасно у податковому напрямі необхідний аналіз економічних наслідків від зниження навантаження на фонд оплати праці. Також важливо дослідити перерозподіл податкового навантаження за основними об’єктами оподаткування та галузями економіки. Це допоможе визначити, хто з представників бізнесу зазнає найбільшого фіскального тиску, щоб його зменшити.

Крім того, бізнес-асоціація закликає Мінекономіки та до інших таких рішень:

  • спростити процес отримання ліцензій та дозволів, зокрема, на імпорт/експорт товарів, що містять парникові гази;
  • створити “цивілізовані правила” онлайн-торгівлі – запровадити відповідальність за ненадання інформації, необхідної для ідентифікації інтернет-магазину як суб’єкта підприємницької діяльності тощо;
  • адаптувати українське законодавство та вимоги до норм ЄС – сприяти підписанню Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції з ЄС (промисловий безвіз);
  • розробити шляхи підтримки українських експортерів на міжнародних ринках – запровадити звіт щодо рівня викидів парникових газів при виробництві та обігу с/г культур для подальшої переробки на біопаливо в країнах ЄС;
  • диджиталізувати інформацію та держпослуги шляхом видачі електронного гарантійного талону, приєднання до міжнародної системи електронного звернення фітосанітарних сертифікатів, перевести складські документи на зерно в електронну форму тощо;
  • створити умови для “чесної конкуренції” – скасувати цінове регулювання на паливо;
  • забезпечити регулювання секторальних питань – розробити нормативно-правові документи для реалізації закону про ветеринарну медицину та не допустити набрання чинності документом без їх прийняття.

У бізнес-асоціації вказали, що Міністерство економіки є одним із важливих для стабільної та прогнозованої роботи бізнесу, а вирішення пріоритетних питань допоможе покращити бізнес-клімат у країні.

Нагадаємо, 4 листопада парламент призначив заступницю глави Офісу президента Юлію Свириденко на посаду першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України, яка змінила на посаді Олексія Любченка. В цей день Рада ухвалила ще низку кадрових рішень, які вже раніше анонсував лідер фракції “Слуг народу” Давид Арахамія.

Що відомо про нового міністра економіки

Юлія Свириденко народилась 25 грудня 1985 у Чернігові. Закінчила з відзнакою Київський торговельно-економічний університет у 2008 році, магістр з менеджменту антимонопольної діяльності. З 2011 на громадських засадах очолювала  представництво Чернігова у м. Усі (КНР) – єдине представництво українського міста в Китаї. З 2015 по 2018 працювала у Чернігівській обладміністрації, де пойшла шлях від радниці губернатора до виконуючої обов’язки голови адміністрації. У 2019 році несподівано очолює ТОВ, яке спеціалізується на виробництві органічної продукції. З вересня 2019 по липень 2020 року — заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. З 22 грудня 2020 призначена заступницею голови Офісу президента. Приймала участь у роботі Тристоронньої контактної групи.

Чоловік – Дерлеменко Сергій Ігорович, народився 30.06.1979 р., освіта вища, безпартійний, директор та власник чернігівських ТОВ “Дітел”, ТОВ “ДКС-Групп”. Сфера діяльності – будівництво, аренда нерухомості.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: