Шмигаль та Зеленський запевняють: вугілля та газу вистачить на зиму

12 листопада 2021 о 09:30 - 18783

EditorEditor


Шмигаль та Зеленський запевняють: вугілля та газу вистачить на зиму

Безперервність постачання газу, тепла й електроенергії — один з напрямів роботи Уряду для стабільного проходження цьогорічного опалювального сезону.

Про це повідомляє Урядовий портал, посилаючись на слова Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в ефірі програми «Право на владу» 11 листопада.

«Уряд ухвалив рішення про заборону відключення або не включення під час опалювального сезону тепла й газу для населення й для всіх підприємств. Безперервне постачання газу й тепла забезпечено законодавством і рішеннями Уряду», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль наголосив, що для віялових відключень підстав немає й Уряд їх не передбачає. Але можуть здійснювати регламентні роботи для ремонту ліній електропередач.

Шмигаль зазначив, що доведеться імпортувати 2 млн тон вугілля.

“Вугілля їде по морю, їде по залізниці. Є й українське вугілля. В середньому за опалювальний сезон споживається приблизно 10 млн тонн (вугілля). 8 млн тонн – це наш видобуток, а трошки більше як 2 млн тонн – це те, що дозамовлено по імпорту. Тому на опалювальний сезон вугілля вистачить”, – сказав він.

За словами прем’єра, в разі необхідності на теплоелектростанціях можуть задіяти газові енергоблоки.

Що стосується газу, то за словами глави уряду його вистачить навіть якщо зима буде холодною.

“У нас є запаси газу. Газу у нас є на сьогодні 17, 6 млрд кубометрів в сховищах. З них 1,4 млрд – це той газ, який належить нерезидентам і може бути ними забраний з України. Навіть при умові, що є 16 млрд кубів газу, за опалювальний сезон Україна використовує 8 млрд кубів. Якщо жорсткий та холодний опалювальний сезон, то 10 млрд кубів. Тому у нас газу абсолютно достатньо”, – запевнив прем`єр.

Зі свого боку, президент Володимир Зеленський у зверненні до українців також запевнив, що в Україні нема енергетичної кризи.

“Енергетична криза не в Україні. Енергетична криза сьогодні у світі. Безумовно, це впливає і на нашу ситуацію, але вона точно не така трагічна, як замальовують деякі істеричні медіа, і точно краща у порівнянні з багатьма іншими країнами. Ціна на газ в Європі вперше в історії перетнула позначку у $1000, а потім перетнула позначку в $2000. У цей же час в Україні вона складає $290”, – сказав президент.

Володимир Зеленський зазначив, що розмови про кризу роздмухуються олігархічними ЗМІ.

“Є і внутрішні виклики, на жаль, як правило, створені штучно. Їхні бенефіціари добре відомі вам, їхні методи – також. Щороку восени, взимку, деякі олігархічні структури починають гру під назвою “штучний дефіцит”. Суть дуже проста – розганяються новини про нестачу, і попит зростає. Ціна збільшується, а платимо ми з вами”, – заявив він.

Раніше “Лица” повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: