Шахтар, який отримав травму на виробництві, звинувачує керівництво в приховуванні травматизму

15 березня 2021 о 19:00 - 1315

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Шахтар, який отримав травму на виробництві, звинувачує керівництво в приховуванні травматизму

3 серпня минулого року приблизно о 21:20 на ш. Степна ДТЕК ШУ “Першотравенське” отримав травму голови в.о. гірничого майстра Володимир Вікторович Вараксин, 22.10.1989 р. н. Його доправили до Павлоградської лікарні інтенсивного лікування з діагнозом струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, садна правої надбрівної дуги. Перебував на лікарняному 18 днів. Але підприємство не визнає, що травма виробнича, хоча є свідки.

Вараксин звернувся до суду з тим, щоб в судовому порядку визнали його травму виробничою. Про це повідомляє “Бегемот”.

Ось з приводу того, що сталося розповів сам Вараксин:

 У Павлоградській міській лікарні №4, мені встановили діагноз: струс мозку, закрита черепно-мозкова травма, садно правої надбрівної дуги. Далі почалось найцікавіше… Комісія постановила, що я сфальсифікував дану травму, незважаючи, що були свідки. Керівництво на дільниці, де я працюю, відмовлялося підписувати мій лікарняний, відмовлялися робити службову записку, яка пояснювала причину невідпрацьованого в повній мірі зміни у зв’язку отриманої мною травми. Мене не пускали на територію шахти блоку №1 без зрозумілих пояснень… На моїх лікарняних заступник директора по охороні праці зробив помітку своєю рукою «Общее заболевание», хоча висновок лікарні – виробнича травма… Мені не давали для ознайомлення матеріали розслідування, хоча є офіційний документ від ДТЕК, що я має право на ознайомлення з матеріалами розслідування мого нещасного випадку.

Профспілкові діячі ПРУП не розібралися з даним випадком, не зв’язалися зі мною, щоб з’ясовувати обставини нещасного випадку, погодилися з рішенням голови комісії. На даний час я перейшов в іншу профспілку.

В акті розслідування мого нещасного випадку мене звинувачують: що я змусив повідомити гірничого диспетчера о моїй травмі і викликати підземну медсестру, так як у мене з голови текла кров. 18.02.2021 року на мене зробили наказ, щоб знизити посадовий оклад  по рангу, але наказ на руки не видають.

Я не один в даній ситуації! Зазначу те, що після мене травмувався син людини, яка займає посаду в ДТЕК, свідків травми немає, але у нього травма – виробнича. Потім була ще травма голови у мого колеги, у нього травма – фальсифікація!

На даний час подав до суду, щоб визнали мою травму виробничу. На перше засідання представники ДТЕК не з’явилися, яке було 09.02.2021 року. Наступне засідання 23.03.2021 року.

Редакція сайту Бегемот звернулася за коментарем в ДТЕК ШУ “Першотравенське” і там роз’яснили ситуацію. У відповіді сказано:

«Інформація, яку надав редакції видання «Бегемот» Володимир Вараксин не відповідає дійсності. Він працює на ШУ Першотравенське машиністом бурової установки ділянки ПРТБ з червня 2016 р. І тільки тимчасово, з 20 липня по 4 серпня 2020 р заміщав гірничого майстра на час відпустки основного працівника, згідно з наказом по ШУ.

Відповідно, після виходу з відпустки основного працівника, Вараксин повернувся до роботи за своєю основною професією, на яку був прийнятий і працює донині. Таким чином, ні про яке пониження в посаді або професії щодо Вараксина мова не йде.

Звертаємо вашу увагу, що за всіма обставинами травм, які відбуваються на підприємстві, в ШУ Першотравенське, як і на інших підприємствах ДТЕК Павлоградвугілля, проводяться ретельні розслідування згідно «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМ України №337 від 17.04.19. Це необхідно, щоб з одного боку – виявити і усунути небезпечні чинники і убезпечити наших співробітників, з іншого – зрозуміти наскільки випадок травмування пов’язаний з виробництвом і виключити навмисне травмування для отримання лікарняного або інших матеріальних вигод.

З питання Володимира Вараксина ретельно розслідування інциденту проводилося двічі, різними складами комісій. У перший раз відразу після нещасного випадку, у другий – на підставі його звернення.

Ретельно опитувалися колеги Володимира, вивчалося місце ймовірної події. В обох випадках комісії прийшли до висновку, що погіршення здоров’я Вараксина В.В. не пов’язане з виробництвом через відсутність раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора. Тому не може бути розцінена як виробнича травма”.

Але що ж тоді є виробничою травмою? «Це будь-який завданої шкоди організму під час робочого процесу, а так само профзахворювання та отруєння», – відповість на запит інтернет.

Чим виробнича травма відрізняється від нещасного випадку, який чомусь в даному конкретному прикладі не вважається виробничою травмою?!

А ось що з цього приводу кажуть юристи.

– Нещасний випадок – це обмежена в часі дії або несподіваний вплив на працівника виробничого фактора, що стався під час виконання ним професійних обов’язків або по дорозі на роботу і заподіює шкоду здоров’ю: отримання травми, поранення, професійного захворювання, отруєння, яке призвело до того, що працівник, як мінімум, втратив працездатність на 1 день, – розповів Бегемоту адвокат Іван Мелешко. – Порядок розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві регулюється згідно з Постановою КМУ №337 від 17.04 2019 р

У п. 52 цього Порядку зазначаються 26 обставин, які дозволяють вважати нещасний випадок або профзахворювання виробничою травмою.

Сподіваємось, суд встановить істину в цьому питанні.

Також “Лица” писали:  Директор «Павлоградвугілля» розповів про закриття шахт.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: