Руйнуємо стереотипи: сільські школи нічим не поступаються міським – Бондаренко (фото)

18 жовтня 2020 о 17:54 - 3761
Руйнуємо стереотипи: сільські школи нічим не поступаються міським – Бондаренко (фото)

Днями Олександр Бондаренко відвідав школу у селі Волоському, яка вразила голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації своєю сучасністю та модерновістю. 

Школа є учасником проєкту «Smart-село»: діти мають банківські картки, за якими проходять у приміщення через турнікет та розраховуються у їдальні.

«На Дніпропетровщині ми руйнуємо стереотип про те, що сільські школи чимось поступаються міським. Яскравий приклад – загальноосвітній навчальний заклад у селі Волоське Дніпровського району. Мав нагоду оглянути школу і залишився вражений: це сучасна будівля з оновленими гарними кабінетами, бібліотекою.  Заклад оснащений мультимедійними дошками, проєкторами, камерами та плазмовими телевізорами. Уроки фізкультури відбуваються на сучасному баскетбольному та дитячому майданчиках», – написав О. Бондаренко на своїй сторінці у Facebook.

Нещодавно завершилося будівництво нового навчального корпусу школи. Це модерний проєкт: новий корпус являє собою складну споруду з різної поверховості. Найвища з частин будівлі має три поверхи. В кабінеті астрономії – скляна стеля  для вивчення зірок на небі. Є окрема зона для вивчення правил дорожнього руху.

Про новий корпус учні Волоської школи мріяли давно. В основній будівлі не вистачало кабінетів для практичних занять із фізики, хімії та біології. Ані актової, ані спортивної зали. Не було навіть вбиралень.

Натомість тепер у школярів – ще один, модерновий та яскравий триповерховий корпус, з’єднаний з основною будівлею зручним переходом. Його звели за сучасними технологіями енергозбереження.
Всередині – безліч жаданих цікавинок. У кабінеті хімії – спеціальні парти для лабораторних робіт. Завезли і посуд та реактиви. У вчителя – великий демонстраційний стіл, на якому зручно проводити різні досліди.

Зручні меблі і в класі фізики. До кожної парти провели електрику – для практичних занять. У кабінеті біології – інтерактивна панель. Незабаром завезуть ще одну, а також дві мультимедійні дошки. Їх встановлять в інших природничих класах.


«Чекаємо і на електронні вимірювальні прибори для уроків фізики, і на цифрові та навчальні мікроскопи, і на устаткування для майстерень. Для дівчат – швацькі машинки та оверлок, для хлопців – цілий арсенал верстатів, інструментів та наборів для роботи з деревиною. А ще – гончарне коло та піч для просушки і випалу кераміки, – розповіла директорка Тетяна Басенко.

– Все обладнання закуповуємо місцевим та обласним коштом. Нарешті діти зможуть «прощупати» природні явища власними руками, а не просто подивитися досліди в інтернеті».

Створили умови і для занять спортом на вулиці. Там звели 4 нові майданчики – з біговими доріжками, тренажерами.

«Школа у Волоському –  наша гордість і приклад того, як зі співпраці влади народжуються справді вражаючі проєкти. Ми працюватимемо й надалі, щоб кожна дитина, навіть у найменшому селі, мала можливість навчатися у комфортних умовах та на сучасному обладнанні», – запевнив Олександр Бондаренко.


Нині у Волоській школі навчається 150 учнів.

Нагадаємо, на реконструкцію будівлі школи було виділено 48 мільйонів гривень.

 

Поділитися: