Руйнування будинку на Південній: акт залякування в присутності поліції чи помста за слова правди?

28 грудня 2020 о 16:55 - 22674

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Руйнування будинку на Південній: акт залякування в присутності поліції чи помста за слова правди?

23 грудня Дніпро отримав чергову новину про руйнування історичного будинку: цього разу кутового на розі вулиць Південної та Паторжинського. Наступного дня за ним вслід відправився будинок по провулку Шевченка, 14.

На жаль, самим знищенням міської історії дніпрян вже важко здивувати. Але цього обставини виявилися геть дикими навіть для Дніпра.

18 грудня в приміщенні Соборної районної ради відбулися громадські слухання стосовно проекту детального плану території кварталу, обмеженого вулицями: Гоголя, Паторжинського, Шевченка та Південною. Слухання пройшли досить прогнозовано для тих, хто стежить за справами в місті: з великим скандалом. Адже «інвестором, зацікавленим в розвитку кварталу» і замовником, який і оплатив розробку плану, є структури місцевого бізнесмена Вадима Єрмолаєва.

Влітку 2019 року в статті «Розвиток кварталу» – через пожежі та продаж чужих квартир?» та влітку 2020 в статті «На Південній розбирають на цеглини будинок з мешканцями» ми вже описували варварське за методами витіснення мешканців з будинків по вулицях Південній, Паторжинського та провулку Шевченка підприємствами та посадовцями, пов’язаними з паном Єрмолаєвим. Описували й боротьбу за право жити в своїй квартирі мешканця будинку по вулиці Південній, 11, Олександра Трантіна, з яким «люди Єрмолаєва» навіть не вели переговорів про ціну продажу, а просто запропонували забиратися, а потім почали потроху руйнувати будинок.

Серед мешканців кварталу, що висловлювали свій протест проти дій забудовників – пропозицій продати квартири по 400 доларів за метр в центрі міста, заселення десятків «бомжів» та колишніх ув’язнених в ті квартири, які вдалося захопити, викопані впритул до стін котловани, підпалів та знайдених в напівзруйнованих будинках трупів – найбільш детально виступив саме Олександр.

Повний запис громадських слухань – за цим посиланням

 

Та після громадських слухань, які пройшли скандальним та загалом провальним для Єрмолаєва чином, дикунські методи ведення його «бізнесу» вийшли на новий рівень.

В день  слухань Олександр Трантін дав інтерв’ю телевізійникам з 9-го каналу. У середу ж, 23 грудня, близько 11 години, до будинку по вулиці Південній, 11, приїхало два десятки «тітушок». За словами самого Трантіна, ті швидко вибили вікна та двері та не змогли вибити решітки всередині.

Олександр сам вийшов до викликаних ним поліцейських. Ті ж сказали, що остерігаються заходити до аварійного будинку, і нічого не зробили. Назад Олександра «тітушки» вже не впустили навіть вдягнутися.

Далі його будинок зносили вже в присутності поліцейських з Соборного райвідділу включно з одним із слідчих. Єдиний з представників поліції, хто якось взаємодіяв з людиною, будинок якої руйнували, представився Сергієм Ігнатенком з відділу по зв’язкам з громадськістю з Соборного району, за його словами – нещодавно призначеним туди з Києва. Як сам він сказав Олександру: «Я здесь смотрю, чтоб с вами ничего не сделали».

Люди, що не представилися і трималися разом з «тітушками», сказали, що мають якесь рішення суду і діють на його підставі. Який суд і про що взагалі мова в рішенні – не сказали. Власне, нічим, окрім їх слів, лишилося непідтвердженим саме існування подібного рішення.

Тож «тітушки» почали викидати на вулицю речі Олександра, які трапилися їм під руку.  Частину речей йому дозволили забрати, щоб перевезти до знайомих. Щодо решти речей домовилися в присутності поліції, що на 15 годину він повернеться, щоб вивезти і їх. Олександр повернувся вже о 14-й, та почув, що до 15-ї його по речі не пустять. А ще раніше призначеного часу приїхав екскаватор і почав руйнувати будинок. На очах у поліції, разом з меблями та посудом. Зруйнувавши ту половину будинку, де була квартира Олександра, іншу частину, з якої мешканці витіснені ще кілька років тому, полишили стояти «як є».

Олександр Трантін зараз змушений ночувати у знайомих і не знає, як буде виживати далі. Мотивом «єрмолаєвських» наймитів Олександр вважає те, що всі юридичні шляхи до його витіснення з будинку вони випробували і опинилися на цьому шляху в глухому куті, тому і вдалися до такого відвертого «бєспрєдєла», якого не пам’ятають і ті, хто добре знає справи 90-х.

Денис Суханов

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: