Рішення про «злиття» лікарень та поліклінік Дніпра прийняте по сфальсифікованому документу

01 лютого 2021 о 15:40 - 1609

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Рішення про «злиття» лікарень та поліклінік Дніпра прийняте по сфальсифікованому документу

Не було підтримане одноголосно на засіданні Комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту 19 січня 2021р. рішення про «злиття» дніпровських медзакладів.

Про це «Лица» дізналися з перегляду відеозапису засідання цієї комісії, а також з повідомлення громадських активістів та виступу на останній сесії Дніпровської міської ради члена цієї Комісії, Заслуженого лікаря України, депутата від партії «Слуга народу», заступника головного лікаря з хірургічної допомоги Лікарні ім. Мечникова Скребця Юрія Юрійовича.

Так, на офіційному сайті Дніпровської міськради опублікований Протокол № 2 від 19.01.2021, де зазначено, що про винесення на сесію питань реорганізації лікарень та поліклінік в Дніпрі було декілька голосувань, всі – одноголосно.

При цьому на відеозапису видно, що голосування було одне і «За» проголосували три депутатки:

  1. Дитятковська Євгенія Михайлівна – голова комісії (партія «Пропозиція»),
  2. Каптєлова Тетяна Леонідівна – секретар комісії (партія «Пропозиція»),
  3. Ведмідь Олена Миколаївна (партія «Блок Вілкула «Українська перспектива»).

Скрин відеозапису

Питання до голосування

 

«Лица» звернулися до Юрія Скребця з питанням, чому у Протоколі № 2 Комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту записано, що голосування за реорганізацію медзакладів було одноголосним. Він сказав:

«Ми голосували «Проти». Я ще після цього на сесії виступав. Ви ж знаєте про цей виступ, потім про погрози Філатова. Не погрози, а він, тіпа: «Не ищи во мне врага», сиди й не гавкай.

Я не знаю, це не до мене питання, чому потім на сайті раптом з’являються підписані «Одноголосно «За». Я був проти, це – злочин просто. Я і Ричкова (депутатка від партії «Європейська солідарність» – ред.) були проти».

На запису в YouTube пленарного засідання Дніпровської міської ради від 21 січня 2021 року є виступ Юрія Скребця.

«Фактичній ліквідації підлягають друга, восьма, дев’ята, одинадцята, дванадцята міська лікарня та кілька поліклінік по всьому місту.

Також «зливаються» дитячі лікарні: шоста (вул. Караваєва, на виїзді з міста) та п’ята (вул. Акінфієва, між Соборною площею та парком Шевченка). …

Спочатку ліквідуємо або зливаємо із чимось медичний заклад як юридичну особу. Потім, логічно, позбавляємося ліжок. Як наслідок – успішно збуваємо ставки медичного персоналу. І в решті – аутоматично втрачаємо споруду, саму будівлю закладу.

Яскравий приклад – сьома лікарня, яку в свій час позбавили шести із семи поліклінік, а в решті і саму лікарню приєднали до «Швидкої допомоги». І це ще пощастило – стаціонарні відділення, хоч і не в повному обсязі, вдалося зберегти.

А де лікуватись відвідувачам тих самих шести поліклінік Дніпр? До кого звертатись по допомогу?

Особливо під час пандемії. Тому прийняття рішення про фактичну ліквідацію медичних закладів в нинішньому вигляді вважаю неприпустимим», – сказав депутат.

У свою чергу, активісти Самарського району Дніпра опублікували відеоблог «Масштабні реорганізації лікувальних установ міста. Кому дістануться приміщення? #Громадянська позиція».

Ірина Нестеренко розповідає, як намагалася і не змогла до початку сесії зареєструвати 760 підписів громадян проти скорочення лікарень у карантин.

Нагадаємо, 27 січня у Дніпрі відбулася друга сесія міськради VIII скликання.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: