Перші підсумки вступної кампанії 2021 в університетах Дніпра

04 вересня 2021 о 09:00 - 5626

AvatarVirsavia Gonchar


Перші підсумки вступної кампанії 2021 в університетах Дніпра

День знань минув, тож можна підбивати перші підсумки цьогорічної вступної кампанії у вищих навчальних закладах Дніпра.

Вона успішно завершилася в Дніпровському національному університеті імені О. Гончара. Майже 2 700 хлопців та дівчат стали студентами цього університету. На перший курс за ОПП «бакалавр» на денну і заочну форми навчання зараховано 1 826 абітурієнтів. Здобути ступінь магістра виявили бажання  798 осіб.

Також стати студентами ДНУ вирішили 20 іноземців: 8 бакалаврів та 12 магістрів і 10 осіб з непідконтрольних територій Криму та Донбасу.

Популярністю серед майбутніх студентів користувалися IT-спеціальності, економічні, філологічні, де в основному вивчають іноземні мови, та правничі спеціальності.

Варто зазначити, що цього року кількість вступників у Дніпровський національний університет ім. О. Гончара трохи вища, ніж у 2020 р., але 2019 рік був набагато кращий.

За словами заступника декана по навчальній роботі факультету прикладної математики Кузенкова Олександра Олександровича, на таку статистику впливає кілька факторів.

“Зараз Україна виходить з «демографічної ями», тому з кожним роком кількість вступників буде тільки збільшуватися.

Другим моментом виступає те, що з року в рік діти стають ще більше вмотивовані, аби виїхати на навчання за кордон.

Також варто звернути увагу на інформаційне оповіщення, яке має надважливе значення для вступу до університетів. Не знаючи правила прийому, деякі абітурієнти розставляють пріоритети і подають заявки не вірно. Тому їм треба чітко все пояснювати, аби в майбутньому не виникало таких проблем.

Ще одним фактором впливу є Міністерство, яке щороку вводить нові правила» – зазначив Кузенков Олександр Олександрович.

Про вдале завершення вступної кампанії 2021 повідомив і Національний технічний університет «Дніпровська політехніка». Туди вступило 2000 осіб: 800 бюджетників і 1200 контрактників. Це на 300 осіб більше, ніж в минулому році.

500 вступників пішли на 5 курс магістратури, але через карантин, дистанційку та підвищення ціни на навчання, в цьому році магістрів на денну форму значно менше. У вересні буде проходити ще один магістерський набір, за яким до лав студентства «Дніпровської політехніки» приєднаються ще близько 120 осіб.

Цього року «Дніпровська політехніка» прийняла 22 студенти з-за кордону: 10 осіб з Узбекистану поновлено на навчання; з дальнього зарубіжжя прийнято 12 осіб. Третій рік поспіль навчальний заклад працює зі студентами, які хочуть навчатися в групах, де ведеться навчання виключно англійською мовою.

У НТУ «Дніпровська політехніка» найбільше бажаючих навчатися на факультеті інформаційних технологій. В цьому році на нього прийняли близько 500 дітей. Філологія, менеджмент та маркетинг також користуються популярністю серед абітурієнтів.

Раніше “Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: