«Перебуває на опрацюванні»: Офіс Президента відповів, де законопроєкт для журналістів

29 листопада 2021 о 07:40 - 15501

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


«Перебуває на опрацюванні»: Офіс Президента відповів, де законопроєкт для журналістів

Сьогодні виповнилося 300 днів з дня підтримки у Верховній Раді України законопроєкту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».

341 народний депутат підтримав 02 лютого 2021 цей проєкт №3633 у другому читанні та в цілому.

09 лютого документ направили на підпис Президенту, і з того часу про нього невідомо.

При цьому, стаття 94 Конституції України визначає:

«Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

Газета «Лица» звернулася з запитом до Офісу Президента, щоб з’ясувати, де перебуває проект Закону №3633.

«На Ваш запит, що надійшов до Управління доступу до публічної інформації Департаменту з питань звернень громадян Офісу Президента України 19 листопада 2021 року повідомляємо, що Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів» перебуває на опрацюванні», – відповіла керівниця Департаменту з питань звернень громадян Офісу Президента України Кільова Ганна Олексіївна.

Відповідь Офісу Президента

Раніше повідомлялось, що пропозиції до законопроекту № 3633, спрямовані на забезпечення безпечної професійної діяльності журналістів, охорону їхніх прав та свобод, також подавали працівники Головного слідчого управління Національної поліції України.

9 місяців цього року органи досудового розслідування Національної поліції України розпочали розслідування за 158 кримінальними правопорушеннями, пов’язаними із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. У 2020 році таких проваджень за аналогічний період було 214.

Також «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: