Ошукати на воді

19 листопада 2020 о 13:12 - 6025

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Ошукати на воді

П’ЯТЬ МІЛЛІОНІВ ДВІСТІ ШІСТЬДЕСЯТ ВІСІМ ТИСЯЧ ЧОТИРИСТА ЧОТИРІ гривні (5.268.404 грн). Саме на таку суму КП «Апостоловеводоканал» пограбував жителів міста Апостолове шляхом махінацій з тарифами на водопостачання та водовідведення.

В даному дописі я хочу розповісти вам, як на це реагують наші правоохоронні органи.

06.07.2018 року я звернувся із заявою до Апостолівського відділу Нікопольської місцевої прокуратури по факту зловживання владою посадовими особами виконкому Апостолівської міської ради та КП «Апостоловеводоканал» в ході встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для мешканців м. Апостолове.

По цій заяві Апостолівським ВП Нікопольского ВП було відкрито кримінальне провадження, що зареєстроване в ЄРДР за № 12018040410000746 від 14.07.2018 року з попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364 ККУ. По цій справі я є потерпілим. Розслідує цю справу слідча Апостолівського СВ К.Фалько.

Відповідно до КПКУ, строк досудового розслідування по цій справі становить 12 місяців. Та, не зважаючи на норми закону, це розслідування триває і по цей час, тобто вже більше двох років. Причому жодного процесуального рішення з приводу вищезгаданої справи не прийнято. Особи, які вчинили це кримінальне правопорушення так і не встановлені. І це при тому, що під розрахунками тарифів стоять прізвища і підписи службових осіб КП «Апостоловеводоканал», які їх розробляли, а листки погодження рішень виконкому містять такі ж дані і про службових осіб виконкому, причетних до цього злочину.

Але слідча К.Фалько чомусь цього не бачить.

Коли минув строк досудового розслідування (12 місяців), я звернувся з проханням повідомити мені його результати. Та ні від начальника Апостолівської поліції, ні від Нікопольської прокуратури відповіді так і не дочекався. Не допомогло і звернення до начальника ГУНП в Дніпропетровській області (залишилось без відповіді).

Лише після звернення до Голови Національної поліції України, мені було повідомлено, що 26.06.2019 року слідча К.Фалько це кримінальне провадження закрила з формулюванням «відсутність складу кримінального правопорушення». Копії рішення про закриття мені надано не було.

Тоді, за моєю скаргою, рішення про закриття розслідування було скасоване прокурором Апостолівського відділу Нікопольської прокуратури як передчасне та необґрунтоване. Ухвалою Апостолівського районного суду строк досудового розслідування було продовжено до 30.06.2020 року.

По закінченню цього строку, я письмово, з повідомленням про вручення, звернувся до начальника Апостолівського відділу поліції з проханням повідомити мені про результати розслідування. 0тримав поштове повідомлення, що мій лист отримано співробітником поліції.

Та все знову повторилось, і по цей час відповіді немає. Не допомогло і звернення на «гарячу лінію» МВС.

Знову лише після скарги обласному прокурору, 20 жовтня, я отримав відповідь, підписану заступником керівника Нікопольської прокуратури О.Войновим. В ньому мені повідомляється, що досудове розслідування в зазначеному провадженні триває і процесуальним керівником слідчому надані відповідні письмові вказівки. Про те коли, ким і на який термін було продовжено строк досудового розслідування, не повідомляється. На повторне звернення щодо цього – знову мовчанка.

Складається враження, що слідча К.Фалько свідомо затягує час із проведення необхідних слідчих дій.

Причому, хочу зазначити, що доказовість кримінального провадження підтверджує акт ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області. Цей державний орган з 10.07.2018 по 27.07.2018 проводив позапланову перевірку КП «Апостоловеводоканал». Перевірялась на відповідність законодавству правильність формування тарифів за період з 01 липня 2015 по 01 липня 2018 років.

Були виявлені порушення на 5.268.404 грн, які підлягають поверненню споживачам. Всі ці цифри підтверджуються розрахунками, які містяться на 6-ти аркушах, окрім 15-ти сторінок самого акту. В самому акті зазначено, що розрахунки здійснювалися на підставі документів, наданих головним бухгалтером КП «Апостоловеводоканал», щодо кількості та вартості наданих послуг.

Керівництво КП «Апостоловеводоканал» через судові позови намагалося скасувати цей акт. Та обидві судові інстанції (Дніпропетровський окружний адміністративний суд 10 січня 2019 року та Третій апеляційний суд 4 червня 2019 року) в цьому відмовили.

Дві судові інстанції визнали обґрунтованим акт Держпродспоживслужби, але слідча К.Фалько не вбачає в цьому складу злочину. 5.268.404 грн для неї замало.

Тож на скільки ще треба ошукати споживачів, щоб винних притягти до відповідальності? Скільки ще часу слідча К.Фалько буде ухилятися від виконання своїх обов’язків?

Станіслав Назаренко,

житель м.Апостолове

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: