Чи очікувати підтримки, чи ні?

22 січня 2020 о 14:54 - 3812

Олена ГарагуцОлена Гарагуц


Чи очікувати підтримки, чи ні?

Дивлюся я на дії нашого мера і дивуюся: це ж наскільки треба не поважати своїх односельців, щоб таке над ними вчиняти.

Іноді для того, щоб допомогти людям, не потрібні багатотисячні фінансові витрати, треба просто виконувати свої обов’язки.

Це я до того що мене, як і багатьох мешканців Апостолівської ОТГ, завжди цікавило відношення нашого міського голови Станіслава Нігая до своїх обов’язків.

Тому я постійно звертаюся до людей в Апостолові з запитанням: ви чули хоч один раз про те, щоб нашого мера хвилювали проблеми простих громадян?

Це пов’язано з тим що, на протязі всієї його каденції (а це починаючи з листопада 2015 року), на його очах, два комунальні підприємства (КП «Зеленодольський міський водоканал» (ЗМВ) та КП «Апостоловеводоканал» (АВК)) нахабно, «подвійною тягою» грабували жителів сіл Українка та Новомар’янівка через завищені тарифи на централізоване водопостачання. З цього приводу 19 листопада 2019 року я і звернувся до мера Нігая з проханням втрутитися в цю ситуацію. Адже згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування» він є гарантом дотримання Законів на ввіреній йому території.

Це була чергова спроба достукатися до свідомості нашого міського голови та примусити його, нарешті, конкретно зайнятися цією проблемою. Всі попередні спроби були безрезультатні, він залишається байдужим до цього.

В тому зверненні я просив його звернутися до суду з позовом про скасування рішення виконавчого комітету Зеленодольської міської ради від 03.01.2019 № 7, яким затверджено тариф для споживачів – суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та, з вимогою перерахунку раніше діючих тарифів.

Позитивне вирішення цього питання дозволило б зменшити тариф на централізоване водопостачання та скоротити обсяг заборгованості КП «АВК» перед КП «ЗМВ» за спожиту воду.

Та не так сталося як гадалося. Знову Нігай не став займатися цією проблемою.

Аби відкараскатися від вирішення піднятого питання та не займатися практичним вирішенням проблеми, на цей раз була застосована «відмазка» «моя хата с краю». Суть її в тому що, не зважаючи на те, що звернення було адресовано конкретно міському голові, відповідь була надана від імені виконкому, в повноваження якого дійсно не входять підняті мною питання.

Останнім часом в цій ситуації відбулися певні позитивні зміни. Зі «скрипом і рипом», дякуючи втручанню Сектора контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, все ж таки вдалося примусити КП ЗМВ виконати вимоги Постанови Кабінета міністрів України № 869 від 01.01.2020 – цей тариф становить 11,76 грн/куб. (з ПДВ).

Тому 2 січня 2020 року я знову написав Нігаю чергове звернення, в якому на цей раз просив звернутися до суду лише з вимогою перерахунку раніше діючих тарифів. Згідно п. 15 ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування», це належить до його повноважень. Адже в даному випадку ми явно маємо факт довгострокового і нахабного обмеження прав та інтересів територіальної громади Українки та Новомар’янівки із сторони КП ЗМВ та Зеленодольського виконкому.

Це сприяло б поверненню ошуканим споживачам зайво нарахованих коштів. За моїми підрахунками, лише за 2019 рік ця сума становить 230 тис. грн.

Якщо ви думаєте що на цей раз вдалося достукатися до нього, то ви глибоко помиляєтесь. Цинізм, байдужість та пасивність Нігая і окремих представників його «свити» у відстоюванні і захисті наших інтересів, вражають.

І на цей раз, аби не займатися проблемою, він разом із своїм кишеньковим юристом Китою застосували черговий «витвір» бюрократичної творчості. Моє звернення було мені повернуто без розгляду (мова оригіналу), « …як таке, з якого неможливо встановити авторство».

Не втрачаючи надії на те, що все ж таки зможу пробити глуху стіну зневаги і байдужості нашого міського голови до наших життєвих проблем, 17 січня 2020 року я знову надіслав йому звернення по цьому питанню.

Тому давайте разом чекати, яка ж буде його реакція на цей раз, чи будуть позитивні зміни, чи прокинеться у Нігая совість, або він знову придумає якусь «відмазку».

Ця історія буде не повною, якщо я не розповім про «допомогу» в цій справі народного депутата Шпенова.

Коли, не зважаючи на мої особисті звернення до директора КП ЗМВ Накрапас, позитивних зрушень не відбулося, я був вимушений задіяти «важку артилерію».

З цією метою мною були направлені відповідні звернення до Антимонопольного комітету України (АМКУ), до Сектора контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та до народного депутата Шпенова. Забігаючи наперед, скажу що практичну допомогу було отримано лише від Держпродспоживслужби.

Від АМКУ 18.07.2019 я отримав повідомлення, що по діям Зеленодольського виконкому та КП ЗМВ (мова оригіналу) «…проводяться дослідження з питань формування та встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання». З того часу від них «ні слуху, ні духу».

Стосовно дій, вірніше бездіяльності, народного депутата Шпенова. Як виявилося, він вміє лише добре піаритися, і борець за справедливість він лише на словах.

Вперше з цього питання я звернувся до нього ще 20 червня 2019 року. Відповідь отримав 01.08.2019, і був дуже здивований її змістом. Бо це був типовий зразок бюрократичної відписки в стилі «я вам про Хому, а ви мені про Ярему».

Всього я звертався до нього чотири рази, останній раз 15 листопада 2019 року. Перед цим, 14.11.2019 я отримав від нього таку відповідь:

«Як Вам повідомлялося раніше, для опрацювання Вашого звернення щодо формування тарифу на водопостачання для селища Українки та села Новомар’янівка було направлено депутатське звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Враховуючи означене, мною продовжують вживатись заходи для отримання вичерпної відповіді від уповноваженого органу державної влади.

Про результати Вас буде повідомлено додатково».

З того часу більше від Шпенова ніяких повідомлень не надходило. Тож я в роздумах про те, чи очікувати на його підтримку, чи ні.

Поки висновок однозначний: ніякої практичної допомоги від нього немає.

Слід також зазначити, що всі свої звернення до Шпенова я дублював до його Апостолівської громадської приймальні. Його помічник Верьовка навіть у вересні зателефонував до мене і повідомив, що планує з цього приводу зустріч з директоркою КП ЗМВ Накрапас. Про результати цієї зустрічі він обіцяв мене поінформувати.

З того часу я і чекаю на його дзвінок, але, мабуть, марно…

Житель Апостолівської об’єднаної
територіальної громади Станіслав Назаренко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: