На Дніпропетровщині масово підроблювали міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19

23 вересня 2021 о 14:00 - 2432

Євген ОхайнийЄвген Охайний


На Дніпропетровщині масово підроблювали міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19

Підробляли не тільки паперові сертифікати, але й вносили зміни до бази електронної системи охорони здоров’я.

Про це повідомляють у поліції.

Зловмисників було двоє, і з поданої інформації випливає, що кожен відповідав за свою частину злочину. Наприклад, організаторка й працівниця медзакладу, 44-річна жінка, підроблювала COVID-сертифіати, а її 27-річний спільник якимось чином входив до електронної бази охорони здоров’я, та змінював там дані.

Для споживачів зловмисники рекламували свої послуги через месенджер, де пропонували громадянам отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації від Covid-19. Прейскурант був простим: за один сертифікат – півтори тисячі гривень, за COVID-сертифіат із внесенням даних до бази МОЗ – 6 тис. грн.

Чи багато було охочих скористуватися незаконними послугами не повідомляється, але судячи з процента вакцинованих українців, охочих бути “вакцинованим” без вакцини не бракувало. Натомість повідомляється, що й на такий злочин знайдеться стаття у Кримінальному кодексі України. Номер її не про що не скаже, а ось назва красномовна: «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї».

Наразі на роботі та вдома у правопорушників правоохоронці провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, банківські картки, зразки сертифікатів про вакцинацію та «чорнові» записи. Встановлюється коло осіб, які скористалися послугами фігурантів.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: