МОЗ хоче запровадити 14-денний карантин для всіх, хто в’їжджає в країну й не зробив щеплення

21 липня 2021 о 19:30 - 3583

Регіна ОрловаРегіна Орлова


МОЗ хоче запровадити 14-денний карантин для всіх, хто в’їжджає в країну й не зробив щеплення

Про намір зробити обов’язковим 14-денний карантин для всіх людей, які в’їжджають в країну та не мають щеплення від ковіду, розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Про це повідомляє finance.ua.

Зараз в Україні діє зелений рівень епідеміологічної небезпеки, який дозволяє всім громадянам і резидентам України повертатися в країну без тестів та самоізоляції.

Іноземці можуть в’їхати в Україну за наявності тесту на антиген, негативного ПЛР-тесту або проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. Окремі правила діють для тих, хто їде в Україну з Росії, Великобританії, Португалії або Індії.

Всі мандрівники незалежно від громадянства на кордоні повинні своїм коштом зробити експрес-тест на антиген коронавірусу.

Необхідність посилення контролю при перетині державного кордону у МОЗ обґрунтовують зростанням в окремих регіонах світу та Європи випадків захворюваності на COVID-19, зокрема через штам «Дельта».

Пропонується, що всі невакциновані особи, які приїжджатимуть до України, повинні будуть пройти 14 днів самоізоляції, або сім днів, якщо після цього терміну отримають негативний ПЛР-тест.

Українці до 18 років та особи, що виїхали з країни до набрання постановою чинності, звільнятимуться від самоізоляції.

В уряді не уточнюють, коли можуть схвалити зміни відповідною постановою.

1 липня МОЗ та Мінцифри запустили «ковідні сертифікати» для спрощення закордонних подорожей в «Дії».

Наразі продовжується бета-тестування документів, які в майбутньому обіцяють інтегрувати з європейською системою.

З 21 липня в Україні розпочинається п’ятий етап вакцинації проти коронавірусу, на якому робитимуть щеплення всім охочих віком від 18 років (на попередніх чотирьох етапах щеплювали пріоритетні групи).

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: