Мовний скандал: звільнили офіціантку, яка заявила, що «Дніпро – російське місто»

17 лютого 2021 о 13:30 - 1316
Мовний скандал: звільнили офіціантку, яка заявила, що «Дніпро – російське місто»

У Дніпрі офіціантка відмовилася розмовляти з клієнтом українською мовою. Більш того, вона заявила, що «Дніпро — російське місто».

Скандальне відео опублікувала Ганна Счасная в Facebook.

Дніпрянка зайшла в кафе Coffein на Великий Дієвській, 111, де замовила каву. До напою вона попросила тістечко. Замовлення озвучила українською мовою. У відповідь бариста заявила: «Я не знаю, що таке тістечко» і «Дніпро російським містом був завжди».

За підсумком, співробітницю звільнили. При цьому, Ірина Прудка, власниця закладу, вважає, що Ганна не зовсім права.

Я не на стороні клієнтки. Я вважаю, що людина може говорити російською. Можливо, потрібно було почати розмову українською, але, якщо вона його не знає, то навіщо мову поносити і принижувати нашу Україну. Тому ми будемо шукати україномовних офіціантів і барист, і потім будемо починати свою роботу, — сказала господиня Coffein.

Важливо зауважити, що бариста порушила закон «Про забезпечення державної мови, як державної», який передбачає, що працівники сфери послуг зобов’язані спілкуватися клієнтом на українській, тільки якщо він не попросить обслуговувати іншою мовою. Але, як каже адвокат В’ячеслав Шестіріков, на перший раз штрафувати кав’ярню не будуть. Якщо зафіксують другий випадок, то закладу загрожує штраф — від 5100 до 6800 гривень.

У свою чергу, Ганна наводить як приклад Францію — багатонаціональну країну, в якій, втім, обслуговування виключно французькою.

Чому французький не знаю, у мене теж виникло питання, наприклад, уявімо собі цю ситуацію у Франції. Прийшов француз в кафе, замовив безе, круасан, це нам знайомі назви, кіш алиготе, щось французьке, а йому відповідають: «Іди гуляй, тут — російське місто!» — Ну наприклад. Це дико було б! Так чому в Дніпрі це звучить нормально, я сьогодні почула дуже багато таких подібних коментарів, що Дніпро — це російське місто, — підсумувала Ганна Счасная.

Раніше ми повідомляли, що вчительку з Дніпра не звільнятимуть через проукраїнську позицію.

 

Поділитися: