Мистецтво заради добра: у Дніпрі відкрили благодійну виставку “Побачити маму” (фото)

22 грудня 2020 о 18:00 - 17804

AvatarVirsavia Gonchar


Мистецтво заради добра: у Дніпрі відкрили благодійну виставку “Побачити маму” (фото)

Кожного дня ми пізнаємо світ, насолоджуємося красою і яскравими фарбами, які він нам дарує, отримуємо нові знання і розвиваємося. Це все було б неможливим без великого дару – зору. Саме за допомогою нього для нас відкриваються всі шляхи життя, і ми бачимо, куди нам треба прямувати. Але є діти, які обділені цим даром і, якщо їм вчасно не допомогти, ніколи не зможуть побачити не тільки всю навколишню красу, але і маму…

21 грудня у дніпровському Музеї українського живопису відбулася благодійна виставка – продаж “Побачити маму”. На ній були представлені роботи художників з усієї України. Всі кошти від проданих картин підуть на допомогу новонародженим діткам з проблемами зору, аби вони змогли побачити маму.

“Побачити маму” – проєкт, який допоможе купити обладнання для “Дніпропетровської обласної офтальмологічної лікарні”. Завдяки цьому обладнанню, 20 тис. дітей, яким потрібна корекція зору та профілактика ретинопатії в першу добу після народження, зможуть бачити все життя. Якщо дитині не зробити цю операцію так швидко, шанс на зір стає мізерним. Саме допомогти цим малюкам побачити прекрасний світ і є метою благодійної виставки.

На виставці представлені роботи найкращих художників України. Всього їх 400, як дітей, так і професійних художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва. За підсумками фестивалю ZIRKA онлайн у цьому році. Це були фестивалі у Польщі, Словаччині, Німеччині, Болгарії, Франції та Греції. Усі майстри декоративно-прикладного мистецтва та художники, які отримали гран-прі та звання лауреатів прислали нам свої роботи. Тут є роботи з усіх куточків України. Всі кошти будуть передані на проєкт “Побачити маму”. Всі роботи, представлені на виставці можна буде придбати протягом трьох днів. Хто не зможе відвідати виставку з 21 по 23 грудня, то їм нададуть можливість купити творчі роботи на сайті, – говорить Ніка Рудакова, організаторка виставки.

Також до організації виставки, крім ГО «Товариство підтримки талантів ZIRKA”, долучилися  “Благодійна організація Ukraine Rotary Club Dnipro City” і  Громадська організація «Ділові жінки України”.

Сам фестиваль ZIRKA проводиться в усіх країнах Європи. Його місією є культурна інтеграція України. Тобто показати Європу українцям, а Україну Європейцям.

На виставку приїхали власники робіт, аби самим представити свою творчість. Семенова Наталія – очільниця живого музею Микити Коржа, привезла картини з вовни. Спочатку займалася для душі. Потім почала проводити майстер-класи і виставляти свої картини у мережі Facebook. Говорить, що її картини мають властивість лікувати. Про проект “Побачити маму” почула зовсім недавно і з великим задоволенням бере в ньому участь.

Після збирання трав на чаї в степах, я прийшла додому і відчула, що  овеча вовна може передати всю яскраву красу квітів. Картини я можу викладати цілий рік. Ця техніка відрізняється від фарб тим, що вона накладається шарами, а тоді виходить, що кожен шар просвічується і картина стає живою, в 3D форматі. Натхнення беру в степах, коли дивлюся на квіти і любуюся їх красою, – додає Наталія.

Ще однією вражаючою у унікальною роботою є колекція неонових картин. Її привезла Цимбал Марія – магістр Львівської національної академії мистецтв та педагог. Картини написані неоновим акрилом з підсвіткою і в стихійному жанрі. Роботи всі різні, особливо за емоційністю та настроєм. Художниця говорить, що картина – це завжди дитина для художника, тому віддати її це значить  поділитися частинкою своєї душі. Але розуміючи, що ці картини можуть стати благословінням для життя і на все життя,  хочеться ще більше малювати і брати участь в таких заходах. Адже ми покликані служити один одному і допомагати.

Я працюю з дітьми, і моя основна задача, щоб їхні очі запалювалися та сяяли. Почала я працювати, коли побачила в магазині яскраву фарбу, яка світиться. Тоді спробувала, і зрозуміла, що діти будуть в захваті.  В ході цього разом з дитячими загорілися і мої очі, – розповіла художниця Марія Цимбал.

Крім представлених унікальних робіт, до відкриття долучилися діти з Вінниці, які влаштували пісочне шоу. Також був присутній екскурсовод з 25-річним стажем, який розповів про створення кожної картини та її унікальну історію.

 

 

Вірсавія Гончар

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: