Міськрада Дніпра хоче відібрати у міністерства освіти історичний особняк

15 березня 2021 о 12:00 - 1112

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Міськрада Дніпра хоче відібрати у міністерства освіти історичний особняк

Міська влада Дніпра звернула увагу на історичну будівлю в самому центрі міста (вул. В’ячеслава Ліпинського, 14), яка знаходиться в жалюгідному стані.

Будинок середини XIX століття має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Таких особняків у Дніпрі майже не залишилось і на сьогодні споруду можна називати унікальною. За історією – одним з відомих власників був Давід Пчолкін, а за радянських часів тут розмістилися навчальні класи ПТУ, де готували токарів, зварювальників та слюсарів, – повідомляють на сайті міської ради Дніпра.

Зараз будівлею не може опікуватися місто, оскільки її власник – Міністерство освіти та науки України.

«Звернення, надіслані міським головою Дніпра Борисом Філатовим, а також нашим управлінням до Верховної Ради, до самого Міністерства освіти були проігноровані або відповідають, що розберуться, проте це безрезультатне листування триває майже два роки», – поділилася начальниця управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надія Лиштва.

Міська влада вже написала звернення  Міністерству освіти та науки України про підготовку судового позову.

«Таким чином мерія намагається привернути увагу держави, аби історичні пам’ятки тримали в належному стані, що відповідає Конституції України. Якщо Міністерство освіти все ж передасть під опіку історичний особняк, його реставрують, а потім ці приміщення можна буде здавати в оренду комунальним підприємствам або зробити філії музеїв Дніпра», – додала Надія Лиштва.

Також “Лица” повідомляли: Міськрада Дніпра приватизує 13 об’єктів нерухомості.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: