Місцеві вибори 2020: що потрібно знати про виборчу кампанію в Україні

20 вересня 2020 о 09:00 - 1775

Avataradmin


Місцеві вибори 2020: що потрібно знати про виборчу кампанію в Україні

Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. Тим часом в соціологічному опитуванні групи «Рейтинг» йдеться, що 65% українців цього не знають, а 69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори, повідомляли нещодавно «Лица».

Чергові місцеві вибори в Україні будуть відрізнятися рядом важливих особливостей. Нові правила голосування і зміни в адміністративно-територіальному устрої істотно вплинуть на хід виборчої кампанії-2020.

Коли пройдуть вибори 

Згідно з Конституцією, голосування на місцевих виборах в Україні проходить в останню неділю жовтня на п’ятий рік повноважень діючих органів влади.

Верховна рада призначила дату чергових виборів на 25 жовтня 2020 року.

Кого будемо вибирати 

На цих виборах відбудеться голосування за кандидатів в депутати міських, районних, обласних рад, мерів міст, голів сільських і селищних рад. Місцеві вибори-2020 організовані на новій територіальній основі.

У зв’язку з укрупненням районів (їх кількість зменшилася з 490 до 136), в новоутворених  територіальних громадах цієї осені відбудуться перші вибори.

Таким чином, в жовтні українці обиратимуть ради громад та депутатів у відформатовані райради. Більшість виборців в Україні отримає для заповнення по 4 бюлетеня:

  •        для обрання глави населеного пункту (мер/селищна/сільський голова);
  •        для обрання депутатів міської/сільської/селищної ради;
  •        для обрання представників до районної ради;
  •        для обрання депутатів обласної ради.

Винятком є ​​Київ, де виборцям видадуть по два бюлетені зі списком кандидатів на пост мера і до міської ради.

В Житомирі, Кропивницькому, Полтаві, Херсоні, Кривому Розі з’явиться додатковий бюлетень для голосування за кандидатів в райради в місті.

Як виглядатимуть бюлетені

Зовнішній вигляд бюлетенів для голосування на місцевих виборах 2020 також зміниться. Крім вибору партії із запропонованого переліку виборець зможе проголосувати за конкретного кандидата від політсили.

В окружному бюлетені від кожної партії будуть вказані прізвища від 5 до 12 осіб.

У скільки турів проходитимуть вибори

Вибори мерів можуть проходити в два тури для міст з населенням понад 75 тис. Повторне голосування за кандидатів призначать, якщо жоден з них в першому турі не набере абсолютної більшості (від 50% + 1) голосів.

В інших населених пунктах голів рад обиратимуть на підставі простої більшості.

Паралельне балотування на майбутніх виборах буде обмежено. Тепер кандидати зможуть одночасно обиратися тільки на два рівня місцевих рад.  Кандидат на посаду мера міста з населенням від 75 тис. отримає право одночасно висуватися тільки до міськради свого населеного пункту.

Гендерна квота

Ще одним нововведенням на місцевих виборах стане гендерна квота – не менше 40% представників однієї статі. Тобто серед кожних п’яти кандидатів партійного списку повинно бути як мінімум дві жінки.

Правила передвиборної агітації

Зміни у Виборчому кодексі регламентують правила передвиборної агітації. Зокрема, посилено відповідальність за підкуп виборців, заборонена агітація з наданням виборцям грошей, товарів, продовольчих наборів із закликом підтримати або не підтримувати певного кандидата/партію.

Спрощення голосування

Центральна виборча комісія спростила можливість голосування 25 жовтня 2020 року не за місцем реєстрації. Виборцю необхідно було звернутися із заявою до органу Державного реєстру для зміни виборчої адреси за місцем фактичного проживання. Це можна було зробити до 10 вересня.

 

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: