За результатами місцевих виборів матимемо контури розколу України – Магда

19 вересня 2020 о 12:00 - 2153

Avataradmin


За результатами місцевих виборів матимемо контури розколу України – Магда

Політичні партії, що мають намір брати участь у прийдешніх місцевих виборах, формують та оголошують списки своїх кандидатів до обласних рад та міських. Вже на початку процесу стали помітними спільні для різних політичних сил тенденції.

На чолі партійних списків опиняються переважно відомі, впізнавані по всій Україні люди, які своїм іміджем мають посилити потенціал партійного бренду, відзначають фахівці у коментарях для Радіо Свобода. Вони також зауважують, що виборча кампанія лишається далекою від місцевої тематики, що веде до чергової поляризації настроїв у суспільстві.

Найбільша проблема місцевих виборів цього року в тому, що їхні результати будуть принципово різнитися по регіонах, вважає політолог Євген Магда.

 

«Ми за результатами місцевих виборів матимемо контури розколу України. В різних регіонах країни більшість в обласних радах сформують політичні сили, які стоять на протилежних позиціях.

За моїми спостереженнями, на півдні і на заході це будуть кардинально протилежні сили. І це проблема.

Місцеві ради не вирішують політичних питань, але маю припущення, що та сама російська агентура впливу, з одного боку, під соусом повернення добросусідських відносин, чи підвищення економічного добробуту, будуть ініціювати різні речі, які будуть начебто в межах повноважень обласної ради, але будуть виходити за логіку протистояння з Росією.

А це буде провокувати на протидію з боку інших обласних рад. Тобто ми матимемо внутрішньодержавну турбулентність», – припускає Магда.

Поляризацію країни головною проблемою прийдешніх виборів у розмові з Радіо Свобода називає і професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор «Фонду демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Олексій Гарань.

Він це пов’язує, зокрема, з тим, що знову під час місцевих виборів не йдеться про проблеми регіонів, а кампанія зводиться до змагання загальнонаціональних партій.

«Перші номери списків – це відображення глибинної тенденції, яка полягає у тому, що в нас, на жаль, знову на місцевих виборах продовжується загальнонаціональна кампанія, і партії акцентують на національних гаслах, замість місцевих проблем.

Тарифи, пенсії, зарплати – це насамперед відповідальність центральної влади, місцеві вибори тут мало що змінять. Інші виносять проблеми миру, важливу проблему, але її не вирішує місцева влада», – зауважує Гарань.

Невідповідна, на думку політолога Олексія Гараня, виборча риторика не найкращим чином відбилася і на формуванні списків кандидатів у депутати місцевих рад.

«Хотілося би бачити людей, які працюють на місцевому рівні, а ставка робиться на розкручених на загальнонаціональному рівні.

У «Слузі народу» підходять з одним критерієм: щоб людина була віддалена від інших політичних сил і мала серйозні шанси на перемогу», – каже Гарань.

Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. Тим часом в соціологічному опитуванні групи «Рейтинг» йдеться, що 65% українців цього не знають, а 69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: