Мешканець Дніпра залишився без громадянства України через реєстрацію в РФ

21 січня 2022 о 18:00 - 8676

Євген ОхайнийЄвген Охайний


Мешканець Дніпра залишився без громадянства України через реєстрацію в РФ

Через реєстраційний облік в РФ майданівця та наразі мешканця Дніпра залишили без громадянства України.

Про це дізнались у “Суспільному”.

Максим Гошовський розповів про те, що сам він народився та виріс у Сибіру, але 15 років тому повернувся на батьківщину матері та бабусі у Дніпро. До 2014 року у нього був дозвіл на постійне проживання в Україні. Після того, як почалася війна, він вирішив залишитись та отримати громадянство в Україні, але з реєстраційного обліку в Росії не знявся.

За чинним законодавством для отримання громадянства подається заява до Міграційної служби та впродовж двох років людина має позбутися громадянства іншої країни, аби отримати українське.

Адвокат Максима В’ячеслав Шестіріков пояснив, що для припинення громадянства РФ туди не треба навіть їхати, все можна оформити у консульстві. Але для цього необхідно мати виписку, яку в Росії не надають віддалено, тож треба їхати за нею особисто.

Поїхати до Росії для Максима тепер небезпечно тому, що брав участь в Революції Гідності. Але письмових запитів він теж не робив до відповідних органів.

Виписатись складно ще через те, що квартира, в якій Максим прописаний, не приватизована, а тому належить державі. За законодавством Росії, його мали б вже зняти з обліку, оскільки він там не живе кілька років, але це треба доводити документально.

Доки документальних доказів у Максима не має, отримати громадянство в Україні волонтеру та учаснику Майдану Максиму буде складно. Та навіть це не засмучує його, він готовий залишитися зовсім без громадянства, тільки б не мати російське.

В Міграційній службі, де видали таку довідку про припинення громадянства України, відмовились прокоментувати цю ситуацію, пославшись на таємницю персональних даних.

«Лица» також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: