Максим Голосний: «Ми втратимо Блакитне озеро, якщо і далі буде така млява позиція вертикалі влади»

27 липня 2021 о 07:05 - 4323

Avatarredaktor


Максим Голосний: «Ми втратимо Блакитне озеро, якщо і далі буде така млява позиція вертикалі влади»

Відбудеться акція протесту за вільний і безперешкодний доступ до водойми.

Дніпропетровська обласна прокуратура має поставити питання про протиправну бездіяльність балансоутримувача Блакитного озера.

Таку позицію в інтерв’ю 9 Каналу висловив громадський діяч, колишній голова Єлизаветівської сільської ради Петриківського району Дніпропетровської області Максим Голосний.

За його словами, антиконституційна заборона потрапити вільно і безперешкодно до водойми, яку практикують прибережні землевласники, а також бездіяльність, коли

«на цій водоймі кожного року гинуть, тонуть люди, діти неповнолітні, і це відбувається з року в рік»,

можуть привести до втрати Блакитного озера.

«Якщо і далі буде така млява позиція вертикалі влади, то ми втратимо цю водойму: ми одного разу прокинемося, і дізнаємося, що вона забруднена якоюсь там хімічною речовиною і не підлягає відновленню», – сказав він.

Максим Голосний також підтримав акцію протесту, яку кам’янчани запланували на найближчу суботу, 31 липня. Люди погрожують перекрити Полтавське шосе.

«Ініціатива добра. Мене на цю акцію протесту ніхто не запрошував (можливо тому, що її організовують кам’янчани, а я прописаний і проживаю в селі Єлизаветівка), але я безперечно підтримую», – сказав Голосний.

Він розповів директору 9 Каналу Владиславу Малько, як зароджувалася проблема перекриття доступу до Блакитного озера:

«На моїй пам’яті, вперше шлагбауми та паркани несанкціоновані з’явилися у 2011 році. Млява позиція поліції і прокуратури на той час спровокувала ситуацію, коли я з однодумцями сів в БТР демілітаризований, приїхав на цю водойму. Запитавши: «Чиї паркани? Чиї шлагбауми» не отримав відповіді і, банально, їх розтрощив. От просто взяв і розтрощив.

Тоді я вперше отримав заяву до Генеральної прокуратури на свою діяльність. Про те, що я застосовую військову техніку всупереч Женевській конвенції: проти мирних громадян. …

У 2016-му я стикнувся з тим, що вже майже все Блакитне озеро було увішано парканами та шлагбаумами.

– Як Ви вирішували цю проблему?

– Зробили об’їзд території, викликали землевпорядника, з’ясували, що змінилися правила гри і 90% водойми знаходяться за межами населеного пункту. Лише територія так званої «Заїмки» – того резонансного місця, де людей травили собаками, була територією Єлизаветивської сільської ради.

Саме там будували перші паркани. Запитали: «На якій підставі? Хто ви, що ви, де правовстановлюючі документи?». Прямої відповіді не отримали.

В архівах знайшли рішення суду, Заводського районного суду (міста Дніпродзержинська, нині – Камянське – ред.), судді Стасовської за 2005 рік (Сушкова (Стасовська) Людмила Іванівни звільнена з посади судді Заводського районного суду м. Дніпродзержинська 17 вересня 2020 р. за вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді – ред.).

Голова Дніпродзержинської міської організації Українського товариства мисливців та рибалок громадянин Єзіков подав сам на себе до суду, в суд не з’явився, судовий збір не сплатив, – і отримав право власності на цю будівлю – будівлю «Заїмки» та низку будівель в місті Кам’янському.

Дізнавшись про таку ситуацію, офіційно направили листи до СБУ, прокуратури і Нацполіції і отримали відповідь: «Вибачте, терміни давності» – нехай рішення суду явно незаконні, але вони були у 2005 році, а ви звертаєтеся у 2016 році, ми нічим вам допомогти не можемо.

Однак нас це не зупинило. Ми пішли в суд і «знесли» те рішення, оновили право власності на цю будівлю.

До чого я кажу? Кожна проблема має прізвище–ім’я–по-батькові та посаду. Якщо посадовець хоче вирішувати проблему – він її вирішує, якщо він її не хоче вирішувати, він шукає якісь відмовки.

Я вам хочу сказати, що за весь час своєї діяльності, з 2015 року я забезпечував в межах наданих мені повноважень вільний безперешкодний доступ всім членам територіальної громади села Єлизаветівка до цієї водойми. Не зважаючи на те, що згідно інформації Публічної кадастрової карти водойма є територією Кам’янського – колишнього Дніпродзержинська.

– Тоді в мене питання: взагалі, відомо Вам, кому належать спірні ділянки землі біля Блакитного озера?

–  Найбільш резонансні ділянки, найбільш спірні ділянки, як це не дивно, перебували або перебувають у власності родичів, близьких, далеких, колишніх співробітників прокуратури Петриківського району, прокуратури Дніпропетровської області. Останній резонансний момент показав причетність до ділянки родини першого заступника начальника ДФС у області.

– Прізвища і тут є конкретні?

– Так, в нас же є Публічна кадастрова карта, і Ви можете дати будь-який запит і побачити, кому і на підставі чого та чи інша ділянка належить.

– А як Ви вважаєте, як повинно вирішуватися питання з доступом до водойм?

– Я вважаю, має відпрацьовувати прокуратура, має відпрацьовувати поліція, має включитися в цю проблему мер Кам’янського. Тому що, вибачте, це його територія згідно Публічної кадастрової карти, і самі кам’янчани не можуть потрапити вільно і безперешкодно до водойми.

Ті сюжети, які я бачив стосовно конфліктної ситуації, охоронці заявляють: «Жителів села Єлизаветівка ми пропускаємо – за наявності паспорта або підтвердження прописки». Тобто, завдяки моїй діяльності з 16 по 19 рік, правила гри не змінилися, і всі члени територіальної громади допускаються до водойми. Тобто, Конституція працює лише для жителів села Єлизаветівка. Для жителів Дніпра і жителів Кам’янського вона чомусь не працює – з мовчазної згоди правоохоронців.

Як цього вдалося досягти? Я вам хочу сказати відверто, що була зустріч неофіційна з основними гравцями на Блакитному озері, у яких є покровителі як в правоохоронних органах, так і в криміналітеті, і які відверто сказали: «Хлопець, чого ти добиваєшься? Чого ти хочеш?». Я кажу: «Я хочу, щоб все було по закону і щоб люди вільно і безперешкодно потрапляли до водойми». – «Ну, ти ж не губернатор. Ти ж не мер. Тому як ти можеш за всіх людей тут виступати? Ти – голова сільської ради. Тому ми погоджуємося, щоб вільно і безперешкодно до водойми згідно діючої Конституції України будуть потрапляти тільки мешканці села Єлизаветівка, тому як їх небагато».

Я подумав: «І дійсно». Тобто я в межах своєї посади діяв виключно в інтересах територіальної громади. В інтересах своїх виборців. Я показав власним прикладом, як це може працювати.

Ми можемо констатувати сьогодні, що в країні бардак. І Дніпропетровщина, на жаль, не виключення. Приймається в турборежимі купа законів. Буквально, нам всім в 19-му році пафосно анонсували вільний і безперешкодний доступ до водойм, який підписав Президент. Але по факту його немає. Нема як в Петриківському районі, так і в Новомосковському… Тобто, закони не працюють.

Я вважаю, має бути консолідація суспільства, має бути консолідація правоохоронних органів, які мають застосувати всі необхідні важелі впливу для того, щоб забезпечити вільний і безперешкодний доступ.

Не останню роль тут відіграє місцеве самоврядування. Тому як після децентралізації основні важелі перейшли до Петриківської селищної ради. Яка чомусь утримується від коментарів, що вони роблять для того, щоб забезпечити вільний і безперешкодний доступ – згідно нового закону, підписаного Президентом – до водойми всім бажаючим.

– Ну, ми бачимо, що ця проблема – вона не дуже задовольняє і камянчан. Сьогодні з’явилася інформація, що вони хочуть перекривати Полтавську трасу 31го числа. Чи будете Ви якось допомагати їм?

– Ініціатива добра. Мене на цю акцію ніхто не запрошував (можливо тому, що її організовують кам’янчани, а я прописаний і мешкаю в селі Єлизаветівка). Але я, безперечно, підтримую.

І більш того, наголошую на тому, що якщо територія де-юре і де-факто належить місту Кам’янському, я на цій території, на цій водоймі, яка… До речі, є водоймою, і всі ті інсинуації, всі ті натяки на те, що це кар’єр, що це штучно створена водойма. Згідно офіційного коментаря Облводгоспу, це – водойма. І на цю водойму мають розповсюджуватися абсолютно всі правила, всі закони, які діють відповідно до водойм.

І що ми можемо сказати. Якщо на цій водоймі кожного року гинуть, тонуть люди, діти неповнолітні, і це відбувається з року в рік, то прокуратура області має поставити питання про протиправну бездіяльність балансоутримувача цієї водойми, у кого на території це знаходиться.

Чому за п’ять років не з’явилося парканів, які не дозволяли купатися в заборонених місцях? Чому не з’явилося пункту МНС, де були б рятувальники? Чому не з’явилося вільного безперешкодного доступу? Чому не з’явилося, вибачте, навіть табличок «Тут купання заборонено» та «Тут купатися можна»?

Водойма живе своїм життям. Вона розширюється. Вона не дихає. І якщо і далі буде така млява позиція вертикалі влади, то ми втратимо цю водойму: ми одного разу прокинемося і дізнаємося, що вона забруднена якоюсь там хімічною речовиною і не підлягає відновленню.

Знову. В країні бардак, я хочу звернутися до всіх – прокурора області, керівника Нацполіції, до всіх, в компетенції кого знаходиться ця ситуація. «Будь ласка, зламайте корупцію всередині себе і зробіть крок назустріч людям! Забезпечте вільний і безперешкодний доступ, згідно діючої Конституції і згідно підписаного Президентом закону!».

Нагадаємо, раніше «Лица» писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: