Максим Голосний: чиновники невдоволені зарибненням Дніпра осетром

12 травня 2021 о 09:00 - 2394

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Максим Голосний: чиновники невдоволені зарибненням Дніпра осетром

29 квітня в річку Дніпро випустили 200 кг трирічних осетрів. А вже 30 квітня чиновник держагентства рибного господарства спробував притягти до відповідальності учасників акції.

Про це повідомляє Інформатор.

Ініціатор зариблення Дніпра осетром Максим Голосний на прес-конференції  розповів, що могло не влаштувати чиновника.

“Зариблення водойм Дніпропетровської області осетром за моєї участі почалося в минулому році. Всього зарибненням разом з Петриківським рибгоспом ми займаємося 6 років без політичних партій і без витрачання бюджетних коштів. Раніше нам казали, що не варто цього робити, а краще думати, як заробляти на зарибленні, а не займатися порятунком екосистем. Але в цьому році чиновники від телефонних розмов перейшли до офіційних листів. Ось такий лист неофіційно отримав Петриківський рибгосп від Держагентства рибного господарства України , – говорить Максим Голосний.

“Начальник Управління у Дніпропетровській області Василь Волков ставить під питання доцільність відновлення екосистем без науково розробленого документа. І це при тому, що свого часу осетрові були візитною карткою нашого регіону. І немає нічого поганого в поверненні їх в екосистему. Мені здається, суть в тому, що зариблення червонокнижними видами вимагає посиленої охорони водойми. Чиновники не хочуть цим займатися і відчувають себе некомфортно, коли бачать, що у них під носом без відкатів хтось робить щось хороше. При тому, що і мережі, і забруднення в Дніпрі як були, так і є. І виникає питання: чим ви там займаєтеся. Також Василь Волков вимагає назвати, хто саме закупив осетрів для зариблення Дніпра. Мабуть, для того, щоб залучити мене до відповідальності”, – говорить Максим Голосний.

Максим Голосний заявив, що зариблення не припиниться, тому що в Україні на сьогодні не існує заборон на зариблення фізичними особами будь-яких водойм. Ніхто не може вам заборонити піти в супермаркет, купити живу рибу і випустити її в річку або ставок.

Голосний повідомив, що Василю Волкову направлять запит з проханням пояснити, що особисто він зробив для захисту екосистеми річки Дніпро! Також його запитають, якої шкоди і кому завдали дані дії. Відповідь обов’язково опублікуємо.

“Я роблю це не для себе, а для вас і майбутніх поколінь. Якщо ви стали свідками забруднення водойми або браконьєрства, не залишайтеся осторонь! Припиняйте! Україна починається з тебе, з твоєї небайдужості! До речі, штраф за вилов червонокнижної риби становить близько 40 тис. грн”, – сказав Максим Голосний.

У найближчим часом Максим Голосний планує зарибнити Блакитне озеро і річку Орель.

“Лица” також писали раніше:

На Дніпропетровщині знищують популяцію червонокнижних рябчиків

У Дніпровському металургійному комбінаті у Кам’янському проведуть екологічний аудит

На Дніпропетровщині поновлено діяльність фахової робочої групи

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: