У Дніпро випустили 200 кілограм осетра в рамках криптоексперимента

30 квітня 2021 о 18:30 - 3713

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


У Дніпро випустили 200 кілограм осетра в рамках криптоексперимента

29 квітня в річку Дніпро випустили 200 кг трирічних прісноводних осетрів. Риби цього виду колись водилися в Дніпрі. Сьогодні Максим Голосний вирішив відродити їх популяцію, випускаючи у відкритий водойму підрощених молодих особин.

Журналісти Інформатора своїми очима побачили, як в тихому мальовничому місці напівкілограмові рибини швидко спливали в глибоку річкову воду.

«Колись прісноводні осетри були візитною карткою Дніпра. Ми з партнерами вирішили відновити цей символ Дніпропетровщини. І робимо ми це в рамках криптовалютного експерименту. За рахунок різниці курсів криптовалют вдалося отримати гроші (близько 100 тис. грн), якими ми оплатили штучне розведення риб в ставках Петриківського рибгоспа і доставку до місця, з якого їх можна безпечно випустити в Дніпро. Осетрам, яких сьогодні випустили в Дніпро, три роки. Ікру вони зможуть метати через п’ять років. Важливо, щоб їх не виловили до цього моменту», – сказав Максим Голосний.

Технологія вирощування осетрів в штучних водоймах така: підприємство купує підрощену личинку 3-5 грам і перший рік «піднімає» її в спеціальних басейнах на проточній природної воді з водойми, що дає рибі умови, наближені до природних.  Коли мальки виростають до 120-150 г, їх пересаджують в плаваючі садки відкритого типу на закритій водоймі. Тут риба росте і розвивається цілий рік.

Максим Голосний і його партнери в рамках проекту «Партнерство заради майбутнього» вже вісім років займаються відновленням екосистем за допомогою зариблення водойм Дніпропетровської області. Випускали карася, коропа, товстолобика, білого амура в Дніпро, Оріль, Блакитне озеро.

Осетрів у відкриту водойму Максим Голосний і його партнери випускають вдруге. У минулому році була спроба поселити цих риб в Блакитному озері. На жаль, там їх стали виловлювати браконьєри. Тому було вирішено наступну партію випускати в річку Дніпро, щоб дати рибі шанс вирости і дати потомство.

Детальніше про кріптовалютний експеримент, який змінить життя спочатку одного міста в Дніпропетровській області, а потім і всього регіону, Максим Голосний обіцяв розповісти на прес-конференції.

Як раніше повідомляв Інформатор, в 2015 році Максим Голосний був обраний сільським головою Єлизаветівки. У 2020 році жителі Єлизаветівки отримали мільйон гривень як дивіденди з криптовалютного рахунку громади села. Крім того, за отримані в рамках криптоексперимента кошти було створено  єдиний в Україні мурал із зображенням королеви Великобританії Єлизавети II. На початку 2020 року  за рахунок криптовалютних активів були куплені сучасні маски японського виробництва. Ними забезпечили всіх співробітників місцевої лікарні, дитячого садка і всіх вчителів Єлизаветівки.

“Лица” також писали: З початку нересту на Дніпропетровщині затримали понад 220 браконьєрів.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: