Майже половина IT-спеціалістів Дніпра залишають місто

12 січня 2022 о 13:00 - 12680

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Майже половина IT-спеціалістів Дніпра залишають місто

Аналітики порталу Dou.ua провели дослідження, куди переїжджають для роботи або продовження навчання українські ІТ-спеціалісти всередині країни.

За даними цього дослідження, найбільше айтішники полюбляють Київ, де лишається працювати 96% місцевих ІТ-спеціалістів та ще велика кількість переїздить з інших регіонів.

Друге та третє місце за рейтингом привабливості для айтішників України посідають Львів та Харків. Ці міста полишають лише 10% місцевих спеціалістів ІТ-сфери, решта ж залишається тут вчитися та працювати.

Інфографіка порталу Dou.ua

А от Дніпро у цьому рейтингу почувається навіть гірше, ніж Одеса, Вінниця та Чернівці. Згідно с дослідженням, у Дніпрі лишаються тільки 56 відсотків спеціалістів ІТ-індустрії. Всередині держави більшість мігруючих айтішників Дніпра переїжджають до Києва (31 відсоток). Приваблює дніпрян також Харків (4%), Львів (3%) та Кривий Ріг (3%).

Інфографіка порталу Dou.ua

До Дніпра найбільше переїжджають айтішники Кропивницького, Запоріжжя, з окупованих територій, але це досить невеликі відсотки в порівнянні з містами-лідерами.

Інфографіка порталу Dou.ua

Важливу роль у розвитку айті-галузі відіграє наявність у містах профільних вищих навчальних закладів. Найактивніше айтішники після закінчення вишів їдуть з Житомира, Запоріжжя, Херсона, Тернополя та Сум. Більшість з них осідає у столиці.

Також “Лица” сповіщали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: