Пандемія позбавила роботи півмільйона українок

27 грудня 2021 о 17:00 - 3625

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Пандемія позбавила роботи півмільйона українок

З початку пандемії коронавірусу COVID-19 майже півмільйона українок стали безробітними.

Про це повідомила Державна служба статистики.

Загалом пандемія позбавила робочих місць понад 54 млн жінок по всьому світу. Згідно з дослідженням Washington Post, 90% з них можуть більше ніколи не повернутся на роботу через досягнення непрацездатного віку.

Сфери. Найбільш масові звільнення відбувалися у сферах готельно-ресторанного бізнесу, роздрібної торгівлі та клієнтського сервісу, понад 50% працівників яких – жінки. У перший рік пандемії в Україні втратили роботу 4% жінок, за 2021 рік цей показник зріс до 6%.

Кажучи про міжнародний ринок працевлаштування, згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, загальна кількість безробітних жінок у Європі зросла на 3,3% з кінця 2019 року.

COVID-19 став каталізатором масових скорочень на тлі закриття підприємств і компаній, причому переважно це стосується тих сфер, де велика частина працівників – жінки. Водночас у медичній сфері попит на робочі руки не вщухає вже два роки.

При цьому сьогодні дві третини медперсоналу становлять жінки, а в таких країнах, як Німеччина, цей показник досягає 90%, заявила засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian Ольга Чубенко.

Також “Лица” писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: