Лікарням Дніпра та області не вистачає більше 100 тисяч масок і рукавичок

27 жовтня 2020 о 18:30 - 2135

adminadmin


Лікарням Дніпра та області не вистачає більше 100 тисяч масок і рукавичок

Згідно з даними Кабінету міністрів України, що знаходяться у відкритому доступі, лікарні Дніпра та Дніпропетровщини стикнулися з нестачею засобів індивідуального захисту для боротьби з COVID-19. Причому мова іде не про кілька чи кільканадцять пар рукавичок — деякі медичні заклади регіону не мають навіть третини необхідних ресурсів.

Засоби індивідуального захисту (у таблиці й далі у тексті — ЗІЗ) — це реманент, без якого боротьба із COVID-19 фізично неможлива, бо без нього весь медичний персонал миттєво заразиться й ефективність лікування знизиться в рази. ЗІЗ — це маски та респіратори, окуляри й захисні щитки для очей, рукавички, медичні костюми тощо.

Відомо, що жодна лікарня Дніпропетровської області не забезпечена ЗІЗ у достатній кількості (на 100%). Відповідно до наведеного звіту, найбільшу їх кількість має Дитяча міська клінічна лікарня №6, що приймає неповнолітніх із підтвердженим коронавірусом, — 90,93% від потрібної кількості.

В той самий час міські клінічні лікарні №6 та №16, що активно борються з хворобою у дорослих, мають у розпорядженні лише 54,92 та 55,82 відсотка — тобто трохи більше половини — необхідних ЗІЗ.

Найбільш критична ситуація прослідковується в Криворізькій міській лікарні №16 та Слобожанській центральній лікарні: перша отримала рівно третину від необхідної кількості — 33,87%, а друга — менш ніж шосту частину від норми, 15,4%.

Загальний дефіцит засобів протистояння коронавірусу Дніпропетровщини можна побачити на наступному зображенні. Серед іншого на ньому зафіксована нестача 139 тис. масок, 147 тис. рукавичок, 43 тис. ізоляційних халатів та 85 тис. костюмів біологічного захисту.

Наскільки дієвою та ефективною буде боротьба з COVID-19 у таких умовах — покаже тільки час. Але десятки й сотні людських життів залишаються на совісті можновладців і їх амбіцій розподілення коштів.

Так, станом на сьогодні на Дніпропетровщині зареєстровано 13.418 випадків коронавірусної інфекції, в тому числі 5.330 осіб одужали, а 323 — загинули.

Раніше ми писали про рекомендації експертів щодо перерозподілу коштів з фонду протистояння COVID-19. Наразі великі гроші з цього фонду вкладаються в ремонт доріг, а необхідне обладнання для лікарень країни купують благодійні організації.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: