Кожний четвертий опитаний підліток знає про можливість отримати Безоплатну правову допомогу

23 січня 2021 о 08:00 - 1471

verasta3verasta3


Кожний четвертий опитаний підліток знає про можливість отримати Безоплатну правову допомогу

Такі дані опитування, проведеного в листопаді 2020 року молодіжним проєктом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні U-Report у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги.

У ньому взяли участь понад 700 респондентів з різних регіонів України віком від 11 до 17 років.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Результати опитування показали, що 25,6% респондентів знають про можливість отримати безоплатну юридичну консультацію, 36,1% відповіли «щось чув/чула», а 8% опитаних підлітків заявили, що вже зверталися до системи БПД за юридичною консультацією.

Зараз в Україні налічується понад 500 точок доступу до безоплатної правової допомоги, вони є у кожному регіоні. Працює єдиний контакт-центр системи БПД.

Зателефонувавши на безкоштовний номер 0 800 213 103, усі українці, незалежно від віку та майнового стану, можуть отримати правову консультацію та дізнатися інформацію щодо захисту своїх прав.

Також є можливість поставити правове запитання у месенджер фейсбук-сторінки системи БПД, у приватний телеграм-чат або Viber. Отримати правову консультацію можна також у мобільному застосунку «Безоплатна правова допомога».

З яких питань підлітки готові звертатися за правовою допомогою

38,7% опитаних підлітків на запитання: «З яких питань ви б звернулися за безоплатною правовою допомогою?» – відповіли, що з питань працевлаштування та трудових прав. Звернутися до системи БПД у разі виникнення проблем із законом готові 26,8% респондентів.

15,5% опитаних цікавить тема пільг та соціальних виплат. Також підлітки хотіли б отримати фахову допомогу юристів з питань домашнього насильства (у тому числі щодо одного з батьків), конфлікту із батьками та інших сімейних проблем, а також булінгу у школі.

Правопросвітництво для дітей та підлітків

Правопросвітництво – один із ключових напрямів у діяльності системи безоплатної правової допомоги. У 2020 році проведено 16,5 тис. таких заходів із загальним охопленням майже 950 тис. учасників. Такі правопросвітницькі заходи проводяться у тому числі й для дітей та підлітків, де порушуються актуальні для них теми у доступній для кожної вікової категорії формі. Мета таких заходів – сформувати покоління свідомих громадян, які не просто знатимуть свої права, але й користуватимуться та відстоюватимуть їх.

За результатами опитування майже половина респондентів (47%) вважає, що інколи стикається з порушенням своїх прав, а майже кожен десятий (9,8%) – постійно. При цьому 12% опитаних підлітків зазначили, що не можуть відповісти на це запитання, адже погано розбираються у своїх правах. А третина респондентів (31,2%) вважає, що їхні права не порушуються.

Утім, більшість опитаних підлітків зазначила, що хоче отримувати правопросвітницьку інформацію. Так, майже половина респондентів (46,2%) завжди цікавляться своїми правами, 37,8% опитаних дізнаються про свої права  щодо конкретної ситуації. 13,5% респондентів запитають про свої права, якщо виникне потреба. І лише 2,6% опитаних зазначили, що їм взагалі не цікаво знати про свої права.

Нагадаємо, власників, керівників та менеджерів бізнесу запрошують взяти участь в опитуванні щодо інновацій.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: