Кожен українець буде з криптовалютою: новий криптовалютний експеримент Максима Голосного

20 травня 2021 о 15:30 - 1859

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Кожен українець буде з криптовалютою: новий криптовалютний експеримент Максима Голосного

Максим Голосний презентував новий формат криптовалютного експерименту, який вперше буде впроваджено на території України.

Аналогів йому немає у всьому світі. Інвестор купив криптовалюту для кожного жителя України. Він не вимагає ніяких взаємних зобов’язань. І сподівається, що проект допоможе об’єднатися жителям країни.

Подробиці криптовалютного експерименту Максим Голосний роз’яснив на прес-конференції в прес-центрі Інформатор.

У ЧОМУ СУТЬ ЕКСПЕРИМЕНТУ

Максим Голосний придбав за 700 $ 45 млн токенів жартівливої криптовалюти, криптовалюти-мема Shiba, яка позиціонує себе як “вбивцю Dogecoin”. Вона за останні 2 тижні зросла на 900%. Це буде перший актив в криптоскарбничці українців. Всього в рамках експерименту буде близько 4 таких активів. Експеримент триватиме 3 роки. За цей час вартість Shiba повинна перевищити 1 цент. Це означає, що весь портфель буде коштує понад 450 тис. $ і українці повинні будуть самі вирішити, на що витратити ці гроші.

“Я був би щасливий, якби ціна цієї валюти досягла 1 $. Тоді б вийшла сума, яка дозволить серйозно впливати на ситуацію і дасть зрозуміти людям важливість об’єднання зусиль”, – сказав Максим Голосний.

У разі, якщо розрахунки інвестора не виправдаються, для українців просто нічого не зміниться. Адже він не вимагає ні від кого з майбутніх власників Shiba ніяких гарантій.

Максим Голосний так пояснив причину свого вчинку:

“Я не хочу емігрувати в кращу країну, я хочу, щоб моя країна стала кращою. Хочемо ми чи ні, криптовалюта входить в наше життя. Але можновладці пропонують нам рахувати копійки, думати, як виїхати на заробітки і спостерігати за тим, як староформатні чиновники декларують свої багатства в криптовалюті. Ще в 2018 році я говорив, але мене ніхто не чув, щоб на тлі появи криптовалюта Ethereum, яка на старті реалізації цього проекту коштувала 5 $, а сьогодні 3-4 тис. $, держава або якийсь меценат купив на кожного українця цю криптовалюту. Якби свого часу, коли Bitcoin коштував копійки, хтось додумався купити по токену кожному українцю, сьогодні ми б дякували цю людину. Мені дуже не подобається, що в сучасній Україні батьки через ЗМІ збирають гроші на лікування дитини, в той час як староформатні чиновники вражають своїми активами, в тому числі криптовалютнимі, в деклараціях. Це абсурд! Адже, згідно з Конституцією України, життя і здоров’я людини – найвища цінність”.

За словами Максима Голосного, зараз йде корекція на ринку криптовалют. Bitcoin знижується в ціні і тягне за собою всі альткоіни.

«Це будуть соціальні інвестиції. Мені буде дуже цікаво подивитися, як вони будуть впливати на суспільство. Це виключно моя ініціатива, я можу собі це дозволити. Мені цікаво закласти фундамент криптовалютного бюджету України”, – сказав він.

Криптовалютний експеримент розрахований на небайдужу частину суспільства. Наприклад, на тих, хто активно бере участь в Бюджеті участі. В експерименті візьмуть участь всі, хто захоче. Вони будуть голосувати за те, на що витратити спільний актив, за допомогою технології, яка використовується сьогодні для реалізації бюджетів участі в містах.

«Я ні в кого не прошу дозвіл, це відображення дій староформатних чиновників. Вони не питають нас, піднімаючи тарифи на послуги ЖКГ, коли лізуть до нас в гаманець, щоб щось забрати. Я ж не прошу дозволу щось туди покласти”, – сказав Максим Голосний.

SHIBA ДОПОМОГЛА ІНДІЇ – ДОПОМОЖЕ Й УКРАЇНІ

Проект Shiba виник в серпні 2020 року. Творець криптовалюти Ethereum Віталік Бутерін пожертвував 500 ETH і більш 50 трильйонів мем-монети Shiba Inu – близько 1,14 млрд дол. на момент транзакції – в фонд допомоги Індії COVID-Crypto Relief. Угода викликала паніку серед деяких інвесторів, обваливши ціни SHIBА більш ніж на 35% за добу. Саме в цей момент падіння цін кріптоактив придбав Максим Голосний.

«Неважливо, скільки криптовалюта вартує сьогодні. Важливо, скільки вона буде коштувати завтра. Цей потенціал необхідно використовувати на користь людям», – сказав він.

Нагадаємо, що недавно два брата, Томмі і Джеймс, дали інтерв’ю CNN, розповівши, що прокинулися вранці 17 квітня мільйонерами. Брати, які вклали свої кошти в кінці лютого, менш ніж через два місяці отримали активи, що змінили їхнє життя. При цьому Максим Голосний не закликає нікого вкладати свої заощадження в криптовалюта.

“Не треба ризикувати в сфері, в якій ви не розбираєтеся. Я не рекламую ніякі криптовалюти”, – говорить він.

КРІПТОВАЛЮТНОЕ ЧУДО В СЕЛІ ЄЛИЗАВЕТІВКА

У 2015 році Максим Голосний був обраний сільським головою Єлизаветівки. У 2020 році мешканці Єлизаветівки отримали мільйон гривень як дивіденди з кріптовалютного рахунку громади села. Будучи сільським головою Єлизаветівки, Максим Голосний з 534 $ своїх відпускних зміг згенерувати більш 1,2 млн грн, які роздав членам територіальної громади в рамках криптовалютного експерименту.

«Було цікаво спостерігати за тим, як люди розпорядилися цими грошима. Отримавши по 100 грн, вони об’єдналися і на ці гроші відремонтували деякі інфраструктурні об’єкти. Отримавши ж по 500 грн, кожен залишив їх собі», – сказав Максим Голосний.

Крім того, за отримані в рамках криптоексперимента кошти було створено унікальний, єдиний в Україні, мурал із зображенням королеви Великобританії Єлизавети II. На початку 2020 року саме за рахунок кріптовалютних активів були куплені сучасні маски японського виробництва. Ними забезпечили всіх співробітників місцевої лікарні, дитячого садка і всіх вчителів Єлизаветівки.

Нещодавно пройшла акція зариблення Дніпра осетром, що обурило староформатних чиновників.

«У 2018 році я говорив про криптовалюту Cardano. Тоді багато хто сміявся: де село, а де Cardano! Вона коштує 3 центи! Сьогодні, через три роки, ця валюта коштує 2 дол. Випускники школи в Єлизаветівці в рамках експерименту отримали криптовалюту, яка коштувала 200 грн. Багато хто сміявся над цією сумою. Сьогодні кожен випускник цієї школи має криптовалюти на 200 дол. Я очікую, що буде і по 300 дол., і по тисячі доларів. Вони всі разом вирішують, як розпорядитися цим ресурсом. Реалізується рішення, за яке проголосувало не менше 51% власників криптоактіва. Я сподіваюся повторити цей досвід і на загальнонаціональному рівні. 51% українців, які зареєструються на платформі, зможуть приймати рішення, як розпорядитися активом”, – сказав Максим Голосний.

ДНІПРО, КАМ’ЯНСЬКЕ І НОВОМОСКОВСК ОТРИМАЮТЬ СВОЮ КРИПТОВАЛЮТУ

Новий кріптовалютний експеримент буде відрізнятися від того, що проходив в Єлизаветівці, тим, що на цей раз Максим Голосний не займатиметься трейдингом. Криптоактіви села складалися з кошика валют. В даному випадку інвестор просто купив певну кількість токенів і чекає, як зміниться їхня ціна.

Максим Голосний готує платформу, яка буде показувати в режимі онлайн кількість криптовалюти і зміну її вартості. Паралельно Максим Голосний готує проведення кріптовалютного експерименту для окремих міст: Дніпра, Кам’янського та Новомосковська.

«Для них буде придбана криптовалюта, яка в більшій мірі інтегрована в реальний сектор економіки. На прикладі цих міст ми побачимо, як люди зможуть домовлятися”.

Вже є люди, готові приєднатися до цього експерименту в якості інвесторів в різних містах. А ми з інтересом чекаємо результатів.

Якщо ви хочете більше дізнатися про криптовалюта Shiba, ви можете це зробити на офіційному сайті проекту.

“Лица” також писали:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: