Ковід протестував реформу Супрун на ефективність

24 листопада 2021 о 17:40 - 15359

EditorEditor


Ковід протестував реформу Супрун на ефективність

Замість економії виявилася величезна дірка, яку зараз спішно латають, зростання смертності та жахлива роздутість бюджетів НСЗУ як будь-якої класичної “прокладки”.

Одночасно довела свою неефективність і модель страхової медицини, яка в зародковому стані у нас все ж таки присутня. Захід, зокрема США, приходять до розуміння – комерційна страхова медицина повністю безсила перед загрозами навіть регіонального масштабу, не кажучи про глобальний, з тієї простої причини, що вона – НЕ системна. Системним загрозам можуть протистояти лише системні моделі та системні рішення.

Набір послуг, про що відверто говорила Супрун, це все одно що лікувати окремі прояви, скажімо, комп’ютерного вірусу окремими утилітами. Що зрештою? Смерть системного блоку.

У суспільстві, яке буквально викошують хвороби серцево-судинної системи та онкологія, де на високому місці рівень ендокринних, аутоімунних та психічних захворювань, небезпечних інфекційних (туберкульоз, поліомієліт, кір, краснуха, гепатити) хвороб, – все зводиться до щеплення від ковіду.

Так, це свідоме обмеження доступу громадян до медичної допомоги, яка їм гарантована державою, тому що потокова вакцинація без урахування протипоказань чи особливостей організму неминуче викличе вибух і серця, і аутоімунки, але гасло “лікуємо ковид щепленням!” привабливе, багато хто повірив, а тим часом можна прикрити “фіговим листочком” свої, пардон, оголені сідниці в частині медреформи. І продовжувати “пиляти”.

Криза у верхах множиться кризою на місцях, користолюбством і корупцією окремих головлікарів, кадровим голодом у медицині та руїнами того, що ще кілька років тому залишалося хоча б системним.

А людям чомусь начхати. Але, схоже, подекуди прокидається щось на зразок здорового глузду. Сподіватимемося, ті, хто виживе, побачать, як можна з толком вибудувати на колосальні кошти, що зараз закачуються, адекватну державну ефективну медицину.

Лілія Фоменко

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: