На Дніпропетровщині коронавірус б’є рекорди

19 листопада 2020 о 08:00 - 2134

verasta3verasta3


На Дніпропетровщині коронавірус б’є рекорди

Про стан готовності медичної допомоги розповіли в Департаменті охорони здоров’я.

За останню добу в Дніпропетровській області найбільша кількість хворих – 1.023. Зростає і кількість хворих з ускладненнями. В стаціонарах області перебувають 1.356 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19, з них 1.339 пацієнтів мають пневмонію різного ступеню важкості, 10 – перебуває на апараті штучної вентиляції легень.

Зараз у Дніпропетровській області більше половини ліжок у госпітальних базах заповнені. Мова йде про 23 лікарні, які мають 4.083 ліжка для хворих на Ковід, з них 190 ліжок інтенсивної терапії.

В МОЗ України надіслано листи щодо внесення в Перелік ще 6 закладів на 650 ліжок. Проведено аудит закладів охорони здоров’я регіону, які у подальшому можуть бути задіяні в лікуванні пацієнтів з КОВІД-19, стан їх оснащення, кадровий резерв, необхідність придбання додаткового обладнання та кисневих концентраторів.

Завдання, що стоїть перед Департаментом охорони здоров’я – підготувати 50% існуючого ліжкового фонду, оснащеного на 80% киснем, до госпіталізації пацієнтів з КОВІД-19. Всього ліжок потрібно 7.880, забезпечено киснем – 6.304.

Крім того, розглядається можливість залучення відомчих, приватних та наукових закладів охорони здоров’я, санаторіїв та розгортання тимчасових шпиталів у разі необхідності.

Розпочато повне перепрофілювання під пацієнтів з КОВІД 5 закладів охорони здоров’я в м. Дніпро, м. Кривий Ріг та в м. Кам’янське.

Передбачено закупівлю тестів на виявлення вірусу, портативних рентген-апаратів та дезінфікуючих засобів тощо. На сьогоднішній день обласним бюджетом придбано медичного обладнання та засобів індивідуального захисту на суму 143 570,9 тис. грн.

Нагадаємо,  у Дніпрі за добу виявлено 565 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: