Комунальне підприємство з Кривого Рогу увійшло в топ найбільше заробивших на COVID-19

19 березня 2021 о 08:00 - 987

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Комунальне підприємство з Кривого Рогу увійшло в топ найбільше заробивших на COVID-19

Комунальне підприємство «Фармація» Криворізької міської ради увійшло до п`ятірки українських КП, які найбільше заробили на COVID-19.

Відповідне дослідження опублікували журналісти Dozorro.

Можливість без торгів замовити  товар, роботу чи послугу з визначеного Кабміном переліку з одного боку  допомогла медзакладам тримати удар пандемії, з іншого – породила чимало зловживань та  переплат.

З моменту впровадження процедури COVID-19 і до 17 березня в системі Prozorro було прозвітовано про підписання 146,8 тисяч угод на загальну суму понад 30 мільярдів гривень. Відносно незначну у відсотковому значенні, однак суттєву за витраченими коштами частку цих замовлень отримали й комунальні підприємства, установи та організації, які не лише замовляли необхідні їм товари/роботи/послуги, але й виступали в якості постачальників/підрядників.

За час існування ковідних закупівель ці підприємства отримали відповідних замовлень на понад 740 мільйонів гривень. Майже 85% від цієї суми дісталось  п’ятірці «комунальників», до якої потрапило КП “Фармація” з Кривого Рогу.

Криворізьке КП зайняло у топі третю сходинку з показником у 34,61 мільйона гривень. З 1998 року підприємство незмінно очолює заслужений працівник фармації України Антон Бігдан. З початку епідемії коронавірусу на потужностях КП організували виготовлення захисних масок та антисептичних розчинів, які в подальшому реалізовували через наявну аптечну мережу.

Свою продукцію місцевим замовникам КП “Фармація” не рідко продає дещо дорожче ринку. Так, за  коронавірусним контрактом, який КП підписало з Криворізькою міською лікарнею №16, етиловий спирт 96% у флаконах по 100 мілілітрів коштував 28,15 гривень за флакон, що на 2,3 гривні дорожче від пропозиції ТОВ «Фармацевтична компанія «Центр-Буковина» для Чернівецької міської лікарні №4.

З «Морфіну гідрохлоридом» та «Сибазоном» ситуація ще цікавіша, адже ціни на ці препарати у криворізького КП виявились на 29% вищі навіть за столичні. І це далеко не перший випадок, коли замовникам доводилось суттєво переплачувати підряднику за препарати. Шукаючи згадки про діяльність КП у ЗМІ, можна знайти публікації, у яких криворізька «Фармація» й раніше опинялась на вершинах рейтингів найдорожчих постачальників.

Також “Лица” повідомляли: Протитуберкульозні заклади Дніпропетровщини об’єднують з центром в Кривому Розі.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: