Команда студентів з Дніпра розробила мініракету

12 березня 2021 о 15:30 - 950

AvatarVirsavia Gonchar


Команда студентів з Дніпра розробила мініракету

Команда студентів з Дніпра розробила багатоступневу мініракету. Вона створена для випробування космічних апаратів. Над розробкою працювали півтора року. Запустити її планують у квітні.

Про це повідомляє “Суспільне Дніпро”.

Над створенням ракет дніпровські студенти працюють понад три роки. Основна частина команди складається з сімох розробників, усього в проєкті 30 людей. За цей час вони створили чотири ракети.

Розробник Максим Сіренко розповів, що зараз допрацьовують ще три, одну із яких планують запустити на висоту 40 кілометрів. Деталі для неї виготовляють у лабораторії 3D-друку.

«Зараз тут виконуються деталі для наземного комплексу слідкування. Також ми виготовляли деталі для самого корпусу ракети й інші деталі, котрі потрібні для проєкту», – каже Максим Сіренко.

Олександр Добродомов також зазначає, що схожу багатоступеневу ракету намагалися запустити торік. Розробка для колективу аматорів унікальна.

«У країнах СНД такого ніхто з любительських колективів не робив. Для досягнення великих висот ми розробили таку систему. Тут ми бачимо ракету меншу, вона теж двоповерхнева, але через погодні умови нам не вдалося її запустити торік. Тому ми готуємо нову, більш довершену», – сказав він.

Для нової моделі використали більш потужний двигун, розповідає розробник Ігор Білоцерковський.

«Двигун на твердому паливі використовує шашку типу пороху, але набагато потужніше, яке швидше горить та забезпечує високу тягу та імпульс», – зазначив він.

Розробка ракети на завершальному етапі. Запустити її планують у квітні.

Також ми писали: Смертельна «Блискавка»: у Дніпрі КБ «Південне» презентувало нову ракету.

 

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: