«Команда Дніпра» вимагає посилити протиепідемічні заходи на дільницях під час місцевих виборів

20 жовтня 2020 о 15:30 - 1944
«Команда Дніпра» вимагає посилити протиепідемічні заходи на дільницях під час місцевих виборів

Члени політичної партії «Команда Дніпра» вважають, що гігієні виборчих дільниць приділяють недостатню увагу. Наслідком цього можуть стати нові спалахи коронавірусу, адже рівень захворюваності та смертності від COVID-19 і без того високий.

Тільки протягом минулої доби на Дніпропетровщині виявили 285 нових випадків коронавірусної інфекції, а 11 людей загинули від ускладнень хвороби.

Кандидат в депутати Дніпровської міської ради від ПП «Команда Дніпра» Микола Саляєв бачить доречним скасування або відкладення місцевих виборів до більш безпечних часів, але Виборчий кодекс України дозволяє подібну процедуру тільки під час воєнного чи надзвичайного стану.

В інтерв’ю «9 каналу» Микола Саляєв розповів, що хоче звернутися до Верховної Ради, Міністерства охорони здоров’я, а також міських та обласних департаментів і профільних спеціалістів, аби ті розробили більш жорсткий регламент процедури виборів та видали його у вигляді наказу.

«Треба скласти цю директиву й транслювати її в усіх медіа, допоки всі люди чітко не зрозуміють, що можна максимально безпечно або з мінімальним ризиком здійснити виборчий процес. Багато людей просто бояться іти на вибори, так само як і правдивість виборів може бути під питанням. Треба звернути на це увагу та зайнятися питанням — у нас ще є тиждень, аби здійснити необхідні заходи», — зазначив він.

Ризиковане волевиявлення: «Команда Дніпра» вимагає посилення протиепідемічних заходів на дільницях під час місцевих виборів

Ризиковане волевиявлення: «Команда Дніпра» вимагає посилення протиепідемічних заходів на дільницях під час місцевих виборів.Члени політичної партії вважають, що гігієні виборчих дільниць приділяють недостатню увагу. Як наслідок, прорахунки в безпеці виборців може призвести до нових спалахів коронавірусу, адже рівень захворюваності та смертності від COVID-19 і без того високий. Кандидат в депутати Дніпровської міської ради від партії «Команда Дніпра» Микола Саляєв заявляє: краще було взагалі скасувати та перенести місцеві вибори на більш безпечний період. Проте, згідно з Виборчим кодексом України, зробити це – неможливо, бо лише воєнний або надзвичайний стан може призупинити виборчий процесс. Тому політик має намір звернутися до Верховної Ради, Міністерства охорони здоров’я, а також міських та обласних департаментів і профільних спеціалістів, аби ті розробили більш жорсткий регламент процедури виборів – щоб убезпечити електорат і попередити розповсюдженню хвороби – та видали його у вигляді наказу.Що пропонують партійці – проводити санітарну обробку дільниць до та під час виборів, наприклад, вологе прибирання. Можливо, використовувати спеціальні прилади – небулайзери, які розпиляють антисептичні розчини.А також – забезпечити усіх членів виборчої комісії, наглядачів та інших учасників процесу персональними засобами захисту.

Опубліковано 9 сhannel, Dnipro Понеділок, 19 жовтня 2020 р.

 

Наразі офіційні рекомендації МОЗ щодо безпечних виборів такі:

  • заходити до приміщення голосування у захисній масці;
  • на вході обробити руки антисептиком;
  • тримати соціальну дистанцію 1,5 метри;
  • утриматись від відвідування приміщення для голосування з дітьми;
  • користуватися особистою ручкою.

Партійці «Команди Дніпра» пропонують наступні додаткові заходи:

  • проводити санітарну обробку дільниць до та під час виборів;
  • використовувати спеціальні прилади – небулайзери, які розпиляють антисептичні розчини;
  • забезпечити усіх членів виборчої комісії, наглядачів та інших учасників процесу персональними засобами захисту.

Якщо звернення кандидата в депутати міськради матимуть якийсь вплив на можновладців міського, обласного та державного рівня, то скоро ми зможемо побачити оновлений список рекомендацій від МОЗ.

Раніше «Лица» писали, що лікарі Дніпропетровщини б’ють тривогу через другу хвилю пандемії COVID-19. ПП «Команда Дніпра» вже кілька разів наголошувала на необхідності перенесення виборів, аби уникнути значного поширення коронавірусу.

Поділитися: