Київський суд припинив діяльність магазину “Цитрус”: хто до цього причетний?

11 січня 2022 о 23:00 - 2762

Єгор ЄвтушенкоЄгор Євтушенко


Київський суд припинив діяльність магазину “Цитрус”: хто до цього причетний?

Господарський суд Києва 4 січня 2022 року за позовом “Е-Тікетс Сервіс Україна” заборонив ТОВ “ЗТ-Інвест” (група компаній “Цитрус”) користуватися торговою маркою та доменним ім’ям компанії (citrus.ua).

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з вердиктом суддів, сайт та домен компанії мають бути заблоковані до вирішення спору по суті. Роздрібна мережа підприємства має припинити торгівлю під торговою маркою “Цитрус”. Господарський суд також ухвалив інші обмеження на використання торгової марки”,— повідомив бізнесмен Геннадій Корбан, який купив 50% частку у ЗТ-Інвесту.

Згідно з рішенням суду, під заборону будь-яких дій з ними потрапили кирилічна та латинська торгові марки “Цитрус”, а також низка інших торгових марок, що використовуються групою компаній: “ЦИТРУС дискаунт” (CITRUS discount), “ЦИТРУС гаджети та аксесуари”, “eton” , “like.bike”, “AIR MUSIC” та “L.А.Р.Т.І.”

Зокрема, суд заборонив державному підприємству “Український інститут інтелектуальної власності” (”Укрпатент”) до набрання законної сили рішенням суду у даній справі вносити будь-які зміни до Державного реєстру на зазначені торгові марки.

Крім того, суд зобов’язав хостингову компанію “Інтернет Інвест” встановити у Реєстрі доменних імен режими сlientHold та serverHold для доменного імені citrus.ua, а також заборонити будь-які дії з сайтом до вирішення спору по суті.

За висновком суду, визначені заявником заходи забезпечення позову гарантуватимуть ефективний захист прав та інтересів заявника, за захистом яких ТОВ “Е-Тікетс Сервіс Україна” звернулося до суду.

Корбан нагадав, що 12 жовтня 2021 року Господарський суд Одеської області виніс рішення про визнання заборгованості у розмірі 1 млрд грн компанії “Цитрус” перед третіми особами.

Це свідчить про те, що корпоративний конфлікт продовжується. І в ньому рано чи пізно буде поставлено крапку та відновлено справедливість”, — зазначив Корбан.

Як повідомлялося, навесні 2021 року Корбан подав сумарно чотири судові позови. більш ніж на 1 млрд грн до партнера — співвласника компанії “Цитрус” Григорія Топала та групи афілійованих юрособ за нібито незаконні операції, у компанії всі заперечують.

Раніше Цитрус заявив про намір оскаржити в суді купівлю Корбаном 50% частки в ТОВ ЗТ-Інвест.

За даними Єдиного держреєстру, засновниками ТОВ “ЗТ-Інвест” зазначені Топал та Корбан із частками у 50%. Водночас, кінцевими бенефіціарами вважаються Топал та Дмитро Зінченко. Корбан був внесений до реєстру як засновник замість Зінченка 25 лютого 2021 року, свідчать дані Opendatabot.

У липні 2020 р. співзасновник мережі “Цитрус” Зінченко заявляв про спробу рейдерського захоплення компанії з боку партнера Топала.

Згідно з даними судового реєстру, з лютого 2021 року ТОВ “ЗТ-Інвест” намагається через суд переоформити низку торгових марок мережі “Цитрус” на ТОВ “Т-Рент”, яка до грудня 2020 року належала Топалу, а зараз оформлена на Наталю Новікову, яку ЗМІ називають тещею Топала.

Крім того, Господарський суд Одеської області продовжує розгляд позову Зінченка, який вимагає визнати недійсним угоду з продажу його частки у ЗТ-Інвест Корбану.

“Цитрус” – перша українська спеціалізована мережа магазинів гаджетів та аксесуарів. Компанія створена у 2000 році. Згідно з інформацією на її сайті, на березень 2021 року мережа налічує 63 торгові точки в Києві, Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові, Запоріжжі, Полтаві, Миколаєві, Черкасах, Херсоні, Чернігові, Краматорську (Донецька обл.), Ізмаїлі та Чорноморську (обидва – Одеська область).

Як “Лица” повідомляли раніше:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: