Кабмін повернув фірмі Коломойського злітну смугу аеродрома Кайдаки

21 жовтня 2021 о 12:00 - 10841

EditorEditor


Кабмін повернув фірмі Коломойського злітну смугу аеродрома Кайдаки

Кабінет міністрів на засіданні  20 жовтня скасував як нереалізоване розпорядження №1136 від 4 листопада 2015 року “Про передачу нерухомого майна аеродрому “Кайдаки” (Дніпропетровськ) в сферу управління Міністерства оборони”.

Про це повідомляє Бізнес. Цензор.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту розпорядження Кабміну, він розроблений Міністерством оборони за власною ініціативою в зв’язку з “відсутністю фактичних перспектив і доцільності” реалізації розпорядження від 2015 року.

У міністерстві пояснюють, що Фонд держмайна чотири роки вів судові процеси з метою розірвання договору купівлі-продажу та повернення державі пакету акцій ВАТ “Авіаційна компанія” Дніпроавіа “, проданого в 2009 році фірмі “Галтера”, підконтрольної Ігорю Коломойському. Однак постановою Верховного Суду від 7 травня 2020 року злітно-посадкова смуга аеродрому “Дніпропетровськ” залишена у власності ТОВ “Галтера”.

Крім того, Міністерство інфраструктури в рамках виконання розпорядження від 2015 року почало інвентаризацію аеродрому для його передачі Міністерству оборони, але вона так і не була завершена.

В жовтні Госпсуд Дніпропетровської області закрив провадження у справі за банкрутство ПАТ “Дніпроавіа”, яке в жовтні 2017 року ініціювало ПАТ “Укртатнафта”. Обидві компанії належать Коломойському і його партнерам. Свою заборгованість “Дніпроавіа” тоді визнала і рішення суду про її наявність не заперечується.

Справу про банкрутство було відкрито після того, як Фонд держмайна почав судовий процес з вимогою розірвати договір купівлі-продажу 94,6% акцій “Дніпроавіа” в 2009 році фірмі “Галтера”.

Свій позов Фонд держмайна мотивував неналежним виконанням “Галтера” зобов’язання передати злітно-посадкову смугу, радіомаякову систему і земельні ділянки, на яких вони розташовані, у власність держави в 2014 році.

Крім того, за оцінками ФДМ, “Галтера” з передбачених приватизаційним договором 882,1 млн грн інвестицій в оновлення аеропорту “Дніпропетровськ” (в т.ч. реконструкцію злітно-посадкової смуги) до кінця 2014 року внесла лише 142,1 млн грн.

Однак після кількох років судових процесів, Верховний суд в травні 2020 року остаточно став на сторону компанії Коломойського і відмовив в задоволенні позову ФДМ.

Раніше “Лица” інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: