Говорити про “це”: чи потрібна сексуальна освіта в українських школах

18 листопада 2021 о 16:23 - 9414

Регіна ОрловаРегіна Орлова


Говорити про “це”: чи потрібна сексуальна освіта в українських школах

Прірва чи просто пауза? В українських школах і досі не говорять про «ЦЕ». Сьогодні сексуальна освіта в державі перебуває в зародковому стані, а важливі статеві питання ледь-ледь підіймаються на уроках біології та основ здоров’я.

Про це розповіли на телеканалі Відкритий.

Однак, переважна більшість українських батьків прагне надання своїм дітям сексуальної освіти.

Однак, аби не розбиратись у цьому самим, ладні скинути вирішення на вчителів. Та на сьогодні сексуальна освіта в Україні перебуває в зародковому стані.

Школи поки що не мають єдиного предмета зі статевого виховання.

Елементи загальної сексуальної освіти розподілені між кількома навчальними дисциплінами. Та й вони не розгортають тему повноцінно. Однак, у школах наголошують, сексуальній освіті бути, як тільки надійте конкретний запит від батьків.

Тим часом у світі сексуальна освіта давно займає чільне місце у шкільних системах. У Швеції статеве виховання – обов’язковий шкільний предмет з 1956 року, навчання якого починається у віці 7-10 років і триває до закінчення школи.

А у Нідерландах держава запровадила повну статеву освіту, яка починається з 4-річного віку. Звичайно, маленьким дітям не розповідають про секс, однак змалечку їм відкрито говорять про стосунки і пояснюють, що таке кохання.

У Великій Британії запровадження сексуальної освіти в школах дозволило на 80% знизити рівень підліткової вагітності, яка у цій країні перетворилася на проблему національного масштабу.

Сексологи ж запевняють, перед тим, як вводити статеву освіту в школах, треба розпочати говорити про «ЦЕ» вдома.

Відколи діти починають усвідомлювати свою приналежність до певної статі, з ними варто розмовляти про секс, додають фахівці.

Всупереч усталеним стереотипам, що рання зацікавленість «забороненими темами» призведе до розпусти, світові дослідження засвідчують протилежне – сексуальна освіта не пришвидшує початок сексуального життя, а навпаки – відтерміновує його, а також сприяє використанню контрацепції і запобіганню ризикованої поведінки.

Раніше ми повідомляли:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: