Експерти вважають дизайнера сміття популярною професією майбутнього

04 серпня 2021 о 17:00 - 10310

Avataradmin


Експерти вважають дизайнера сміття популярною професією майбутнього

Експерти з європейського центру профорієнтації вважають, що професія “Дизайнер сміття”, яка зараз тільки набирає обертів, до 2030 року стане затребуваною професією майбутнього.

Про це стало відомо з дослідження центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”.

Серед професій, що стосуються питань екології перспективним вважають дизайнера сміття. В обов’язки цього спеціаліста входить розробка та введення в експлуатацію нових методів вторинної переробки сміття. Тобто сміття, що з’являється на звалищах, він повинен перетворювати на речі, якими люди знову зможуть скористатися.

Вже зараз великі західні компанії наймають дизайнерів сміття на роботу, адже окрім екологічної складової, подібна діяльність може ще й непогано рекламувати бренд. Серед успішних прикладів роботи дизайнерів сміття можна відзначити такі проєкти:

Soma

Скляна пляшка в корпусі з переробленого пластику, спійманого в водах світового океану, була придумана Soma в партнерстві з Parley for the Oceans. Незважаючи на те, що основною метою кампанії був збір коштів на благодійність – на гроші з продажу пляшок відправляли чисту воду в країни, де її бракує, – предмет вийшов по-справжньому приємним. На кожен корпус пішло стільки пластика, скільки потрібно на дві пластикові пляшки. Сама пляшка Soma не містить шкідливої ​​речовини BPA, зроблена з ударостійкого скла і закривається акуратною бамбуковій кришкою. «Зміна мислення не менш важливо, ніж створення нових матеріалів, – говорить один з авторів проекту, – і ми всі повинні зіграти в цьому свою роль. Ця пляшка – наш внесок у зміну суспільної свідомості ».

Броді Нейл

У вересні минулого року Броди Нейл представив свою колекцію меблів «Ocean Terazzo» в спроектованому Foster + Partners ME Hotel в Лондоні. Але свої експерименти з пластиком він почав ще роком раніше, коли спеціально для виставкового павільйону Австралії на Лондонській бієнале дизайну придумав стіл «Gyro». Матеріал, що використовується – викинуте на берег Тасманії сміття – дизайнер назвав «технологією, орієнтованою на природу». У новому проекті він звертається до образу традиційних терраццо: злиті воєдино шматки різнобарвного пластику нагадують мозаїку. Дизайнер каже, що його проект – це переосмислення поняття «дорогоцінний», і у виконанні Нейла пластиковий композит дійсно виглядає не гірше дорогоцінних мармуру, деревини або слонової кістки.

Nespresso та Caran D’Ache

Щоб внести свій внесок у порятунок планети від пластику дві швейцарські компанії, Nespresso і Caran D’Ache, об’єдналися і зробили друкарську ручку з перероблених пластикових капсул від кави. Кулькова ручка Nespresso 849 від Caran D’Ache зроблена з легкого і міцного матеріалу і демонструє високу якість та інноваційний швейцарський дизайн, який тепер ще й «стійкий». Про це нагадує майстерно зроблена гравірування «Зроблено з перероблених капсул Nespresso» уздовж корпусу ручки. Предмет не потрапив в масове виробництво і вийшов обмеженим тиражем.

Раніше “Лица” писали у рубриці Екологія:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: