Експерт з Дніпра пояснив популярність телеграм-каналів і дав прогноз для класичних медіа

29 жовтня 2021 о 15:00 - 7428

Григорій ЛуговськийГригорій Луговський


Експерт з Дніпра пояснив популярність телеграм-каналів і дав прогноз для класичних медіа

Диджиталізація, прискорена завдяки пандемії, призвела до зростання популярності телеграм-каналів, які стали важливим джерелом інформації.

Раніше електронні ЗМІ витіснили паперові, тепер телеграм-канали можуть витіснити класичні медіа. Про те, за яких обставин це стане можливим, розповів експерт, власник мережі телеграм-каналів Юрій Сімонов.

Більшість нашого життя, крім сну, проходить у смартфонах. Вони стали нам скатертиною-самобранкою з казок: за кілька кліків предмети з віртуального світу потрапляють у реальний. Стало звичним споживати інформацію безпосередньо у місці проживання, тобто у телефоні.

«Телеграм-канали як джерела інформації мають свої недоліки та переваги. Плюси – прямий доступ до аудиторії, свобода, відсутність цензури та оперативність. І саме на це є запит у суспільства.

Для ЗМІ, особливо для телебачення, наздогнати таку оперативність практично неможливо. Хоча б тому, що їхня діяльність регламентується Законодавством та низкою журналістських стандартів. Наприклад, дати можливість висловитися двом сторонам у разі конфлікту, або назвати джерело інформації тощо. Все це зібрати, зняти, написати, змонтувати потрібен час.

І класичні ЗМІ, публікуючи, видаючи інформацію, відповідають вже не лише своєю репутацією, як ТГ канали, а й згідно із законом.

Діяльність ТГ каналів регламентується лише власною репутацією.

Наприклад, один з наших ТГ каналів «Дніпро обласний» – новинний канал – дуже ретельно перевіряє ще раз всю публіковану інформацію. Ми посилаємось лише на офіційні джерела, але при цьому, звичайно, іноді ризикуємо та публікуємо інсайдерську інформацію. Підкреслю, тут ми якраз прагнемо не на шкоду оперативності, не гидуючи інсайдерською інформацією, дотримуватись журналістських стандартів. У нас працює штат професійних досвідчених журналістів.

Ще один аспект у плюс телеграм каналам. Вони входять у концепцію цифровізації нашого життя. Ми більшу частину свого часу проводимо у смартфоні, там сплачуємо комунальні послуги, купуємо одяг, замовляємо їжу. І, звичайно, отримує інформацію безпосередньо зі свого цифрового ореолу проживання», – каже Юрій Сімонов.

Експерт передбачає, що створення класичними медіа своїх телеграм-каналів може стати для них способом розвитку.

Раніше “Лица” також інформували:

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: